ERA Basketball Nymburk: Basket Brno 89:86 (18:22, 27:23, 25:18, 19:23)

Body: Lockett 18, Kříž 14, Sehnal 9, Benda 9, Palyza 8, Kovář 7, Boeheim 7, Váňa 7, Watson 7, Rylich 3 – Culpepper 39, Půlpán 16 (+20 doskoků a 7 asistencí), Nečas 11, Puršl 8, Bálint 5, Chatman 5, Krakovič 2

První body zápasu o první místo dal Nymburk, ale Bálint vyrovnal na 2:2. Na začátku utkání jsme měli hodně volných pozic, ale netrefovali jsme. V poslední vteřině první čtvrtiny dal Půlpán koš a upravil na 22:18.

Druhá čtvrtina začala už třetí trojkou Culpeppera a po jeho další trojce jsme už vedli 30:20. Další dlouhou střelu trefil Nečas a vedli jsme už o 13 bodů. O náskok jsme rychle přišli, ale po dvou košech Puršla jsme se opět dostali do vedení 40:31. Dvě minuty před koncem už bylo vyrovnané a za vyrovnaného stavu jsme šli do šaten. Culpepper měl v poločase 19 bodů, Půlpán už po dvaceti minutách dal 10 bodů a přidal 10 doskoků.

Ve třetí čtvrtině si Nymburk vypracoval mírný náskok, vedl 58:53 a poté i 66:57. Po třetí části hry jsme prohrávali 70:63.

V poslední čtvrtině jsme snížili po trojkách Culpeppera a Chatmana na 69:72. Už po druhé minutě jsme měli pět týmových faulů, ale hlavně si zapsal pátý faul i Chatman, který nám tak chyběl v koncovce utkání. Oba týmy si nechali to nejlepší do závěru zápasu. Minutu a půl před koncem jsme snížili na 81:82, vzápětí dal ale Benda trojku. 40 vteřin před koncem Sehnal trestním hodem zvýšil vedení Nymburka na 86:83. Randy Culpepper však 20 sekund před koncem utkání dal trojku a vyrovnal. V posledním útoku ale Ondřej Sehnal také skóroval za tři body a Nymburk vedl 89:86. Měli jsme možnost útoku a 3 vteřiny na zakončení. Míč šel na Randyho Culpeppera, který nedal trojku a Nymburk vyhrál.

Bohužel při poslední střele Culpeppera došlo podle našeho názoru k faulu na střelce. Mohli jsme mít k dispozici tři šestky a možnosť vyrovnat a poslat zápas do prodloužení. Rozhodčí však faul neodpískal a tak jsme prohráli. Gratulujeme Nymburku k výhře v dnešním utkání.

Skvělý zápas odehrál Culpepper, který nastřílel 39 bodů a 8 trojek! Viktor Půlpán dal 16 bodů a k tomu přidal neskutečných 20 doskoků!

Další zápas odehrajeme ve středu doma proti Ostravě a poté v pátek si souboj s Nymburkem zopakujeme. Půjde o duel ve čtvrtfinále Českého poháru.

Lubomír Růžička (trenér Brna): „Ten zápas měl náboj, kvalitu a výborné individuální výkony. Šlo se do vyrovnané koncovky. Na konci jsme zvažovali, zda nepoužijeme faul, abychom měli my poslední střelu, ale rozhodli jsme se, že to ubráníme. Ale Šimon bohužel nechal velký prostor Ondrovi Sehnalovi a ten to potrestal. My pak ještě měli jednu pozici na vyrovnání, ale to už nedopadlo. Zápas musel diváky bavit. Nymburk byl o kousek lepší, zvláště ve třetí čtvrtině nás dostal pod tlak a měli jsme problém skórovat. Škoda, že jsme ztrátami dovolili soupeři do poločasu srovnat a neudělali jsme si tam trochu bodový polštář. To vrátilo Nymburk do hry, protože do té doby jsme narušovali soupeři útok častými změnami obran. Byl to ale dobrý zápas, který byl pozvánkou do dalších kol a poháru. Randy Culpepper je skórer, my docela dlouho hledali, jak ho zapracovat do týmu, ale zápas od zápasu se to zlepšuje. Dnes měl svůj den a tohle se od něj očekává.“

Randy Culpepper (hráč Brna): „Hrál jsem docela dobré utkání, ale na konci je porážka, tak to zas tak moc neznamená. Kdybychom vyhráli, byl by to jiný příběh. Bohužel jsem nevyhráli. Už se začínám cítit dobře. Musím poděkovat trenérům a spoluhráčům, že mi věří. Pro mě je to už dvanáctá profesionální sezona a neustále se snažím hrát na nejvyšší úrovni. Moje filozofie je, že když trefil první dvě střely, tak vím, že to pro mě bude dobrý zápas. Bohužel to nestačilo. Takže mých 39 bodů zas tak moc neznamená. Moc dobře si pamatuji na zápas, který jsem hrál v Nymburce před nějakými osmi lety ještě ve VTB lize a který se mi povedl. Vždy si na to vzpomenu, když sem přijedu. Dnes to zas byl dobrý výkon, ale tehdy jsme vyhráli a dnes jsme prohráli. V pátek to v poháru bude mezi námi další bitva. Musíme teď na sobě v trénincích makat, abychom udělali nějaké úpravy v naší hře a byli jsme připraveni na to se s Nymburkem utkat v poháru.