ERA Basketball Nymburk: Basket Brno

11.2 | 15:00 | Live na tvcom.cz

Třetí utkání s Nymburkem, třetí souboj o první místo.

Vyrovnanost této sezóny Kooperativa NBL je víc než zjevná. Potvrzují to i naše utkání s loňským mistrem z Nymburka. Odehráli jsme spolu dva vzájemné zápasy, jeden na konci listopadu a druhý v lednu. Doma jsme prohráli 104:111, ale právě ve Sportcentru v Nymburce jsme po dlouhých 17. letech dokázali vyhrát. Pro nás v historickém střetnutí jsme mistra zdolali 83:79 a potvrdili jsme první místo v tabulce.

Po prohře s Děčínem v tomto týdnu jsme ale opět v situaci, kdy jedeme do Nymburka na prvním místě, ale opět potřebujeme vyhrát, abychom první příčku obhájili. Navíc nám na záda šlape rozjetá Sluneta a také Válečníci z Děčína.

Statistiky máme s Nymburkem vyrovnané. Jsme nejlepší týmy ve vstřelených bodech (88 na zápas), Nymburk dostává o dva body méně a má také o dva doskoky více. My jsme naopak lepší v počtu asistencí.

V prvním vzájemném utkání měl Nymburk lepší střelbu za 2 i 3 body. Dominoval rozehrávač Klassen, který nám nastřílel 35 bodů. Také měl mistr o 10 doskoků víc. My jsme těžili hlavně ze ztrát, kterých Nymburk nastřádal 17, proti našim pěti.

Druhé vzájemné utkání bylo také velmi vyrovnané. Rozhodovalo se v samém závěru. Nymburk měl lepší střelbu za 3 body, my jsme byli lepší za 2 body. Problém dělali domácím trestné hody, když zápas zakončili s bilancí 8/15. Na naší straně se nejvíc dařilo Šimonovi Puršlovi, který dal 15 bodů a také Půlpánovi, který utkání ukončil s užitečností 25.

Pozor si budeme muset dát na Lukáše Palyzu, který nám nasázel v posledním střetnutí 14 bodů, Ondřeje Sehnala, který patří k nejproduktivnějším hráčům mistra a také Watsona, který nám dělal velké problémy hlavně v prvním poločase zápasu ve Sportcentru.

Příští týden nás pak čeká v lize další zápas, ve středu s Ostravou a v pátek si duel s Nymburkem zopakujeme. Avšak půjde o zápas čtvrtfinále českého poháru, kdy loňského mistra Kooperativa NBL vyzveme od 17:00 ve STAREZ Aréně Vodova.

Tomáš Nesrovnal (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Po krátké době nás čeká opět zápas v Nymburce o čelo tabulky. Očekáváme skvělé utkání se skvělou atmosférou, kterou si toto střetnutí určitě zaslouží. Klíč k uhájení prvního místa je určitě v obraně. Pokud se nám podaří Nymburk zastavit v přechodové části a pohlídáme si doskok, pak věřím, že budeme v zápase úspěšní.“

Danilo Djuricic (hráč Basketu Brno): ,,Zítra nás čeká těžký zápas s Nymburkem, který je v dobré formě. Jsme připraveni přijmout výzvu, pokusíme se vrátit zpět na vítěznou vlnu po prohře v posledním utkání. Klíčem k výhře bude doskok a týmová hra. Zítra budeme bojovat a pokusíme se obhájit své první místo v tabulce.“