Basket Brno: BK ARMEX Děčín

8.2.2023 | 18:00 | Vstupenky na ticketportal.cz

Už tuto středu pro nás začíná skupina A1 domácím utkáním s týmem BK ARMEX Děčín. Bude to souboj prvního a třetího celku po základní části. My jsme prohráli jen pět zápasů, zatímco válečníci osm. Navíc doma máme bilanci 9:2, když jsme ve STAREZ aréně prohráli pouze s Nymburkem a Opavou. Děčínu se na venkovních palubovkách moc nedaří, pět výher a šest proher si odnesli z jedenácti venkovních utkání v základní části.

Válečníci z Děčína budou motivováni, jelikož chtějí nahánět nás i Nymburk a nejsou určitě také spokojeni se dvěma prohrami, které jsme jim uštědřili v základní části. V prvním utkání jsme v ARMEX Sportcentru vyhráli poměrem 67:63 a poté doma, po dramatické koncovce a prodloužení, jsme vyhráli 96:86.

Nejlépe skórujícím hráčem v dresu Děčína je Ty Nichols, který dává v průměru víc než 18 bodů na zápas a patří tak mezi TOP 3 nejlepší střelce ligy. Další tři hráči, Svoboda, Walton a Pomikálek mají svůj průměr na 10ti bodech. Navíc Matěj Svoboda zaznamenal v předposledním utkání základní části nevídaných 40 bodů proti Olomoucku.

Novou posilou Děčína je Dontae Bruner, hráč, který tuto sezónu působil ve Slavii Praha. Ve svém prvním utkání za válečníky dal 10 bodů a připsal si i 10 doskoků.

Našim nejlepším střelcem po základní části je Kameron Chatman s víc jak 16ti body na utkání. Richard Bálint zapisuje v průměru 13 bodů a Šimon Puršl 11. Také Randy Culpepper, který u nás odehrál zatím pět utkání v Kooperativa NBL, má na svém kontě víc jak 10 bodů na zápas a navíc se mu povedl domácí zápas právě proti Děčínu, kde poslal zápas do prodloužení vteřinu před koncem proměněnou trojkou. Celkově zaznamenal v utkání 19 bodů a stal se našim nejlepším střelcem.

Když se podíváme do týmových statistik, jsme nejlépe útočícím týmem, pátým nejlépe bránícím týmem, jsme třetí v doskocích a nejlepší v počtu asistencí na zápas.

Absence v utkání: Do utkání nastoupíme bez Šimona Svobody, který stále laboruje se zraněním zad.

Atrakce utkání: Úvodní nástup domácího týmu. Poločasová soutěž pro diváky.

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Děčín je velmi silný soupeř, což ostatně dokázal v našem posledním střetnutí, kde jsme zápas vyhráli až v prodloužení. Soupeř často mění obrany a my se na to budeme muset připravit. Tým navíc posílil o Brunera ze Slavie, čímž se ještě zlepšila jejich podkošová sestava. Budeme muset zpomalit americké duo Watson – Nichols, které hraje ve velké pohodě a zároveň pokračovat v našem rychlém basketbale s agresivní obranou. Věřím, že naši fanoušci znovu přijedou v hojném počtu a poženou nás za úspěšným startem do A1.“

Petr Křivánek (rozehrávač Basketu Brno): ,,Ve skupině A1 nás nečeká ani jeden lehký zápas. Děčín jsme sice už dvakrát porazili, vždy to ale bylo vyrovnané utkání. Pokud chceme pomýšlet na výhru, musíme hrát 40 minut naši hru, která je založena na doskoku a rychlém protiútoku. Věřím, že nadstavbu začneme výhrou.“