Basket Brno: BC GEOSAN Kolín 94:79 (18:22, 29:17, 25:20, 22:20)

Body: Chatman 18 (+7 doskoků), Bálint 16, Puršl 15, Djuricic 12, Půlpán 10 (+10 asistencí a 7 doskoků), Culpepper 6, Nečas 5, Křivánek 4, Krakovič 4, Dáňa 2, Kubín 2 – Číž 34, Petráš 14, Šiška 13, Novotný 12, Lošonský 4, Jelínek 2

Do posledního zápasu v základní části vstoupili hosté z Kolína trojkou s faulem. Vedení 4:0 ale nebylo dlouhé, po koších Chatmana a Puršla jsme vyrovnali na 4:4. Po dvou minutách po koši Nečase jsme vedli 8:7, ale i díky střele Adama Číže v poslední vteřině vyhrál Kolín první čtvrtinu 22:18.

Ve druhé čtvrtině se ze začátku týmy střídaly ve vedení, po koši Puršla jsme vedli o pět bodů 34:29 a následně po naší šňůře byl stav už 41:31. Celkově jsme druhou čtvrtinu vyhráli o 12 bodů a do šaten jsme odcházeli s osmibodovým náskokem.

Druhý poločas jsme začali šňůrou 5:0 a mírný náskok jsme si po celý čas udržovali. Po třetí části hry jsme vedli 72:59.

Do poslední čtvrtiny jsme opět vstoupili velmi dobře a zvýšili jsme na 79:61. Kolín sice tři a půl minuty před koncem díky dvěma trojkám snížil na 72:83, vítězství jsme si ale nenechali vzít.

Nejlepším střelcem utkání byl kolínský Adam Číž s 34 body. Na naší straně dominoval Chatman, který dal bodů 18 a Půlpán, který zaznamenal double-double za 10 bodů a 10 asistencí. Opět mu tedy do skvělého triple-double chybělo jen málo, tentokrát 3 doskoky.

Basket Brno tedy ukončil nadvládu Nymburka a po dvou dekádách má česká nejvyšší liga jiného vítěze základní části. Jsme za tento úspěch rádi, ale máme před sebou dalších 14 těžkých zápasů ve skupině A1 a poté play-off.

Tomáš Nesrovnal (asistent Basket Brno): „V první řadě jsme velmi rádi za vítězství, byl to těžký zápas. Do prvního poločasu jsme vstoupili celkem s energií, ale ne až tak, jak bychom si představovali. Do druhého poločasu jsme tohle zlepšili, rozběhli jsme hru a udělali jsme si bodový náskok. Do koncovky jsme pak mohli vystřídat mladý kluky a Kolín nás trochu dohnal, ale jsem rád, že jsme to utkání zvládli a nakonec jsme vyhráli rozdílem 15ti bodů. Je to důležitá výhra, poslední výhra v základní části, takže super.”

Šimon Puršl (pivot Basket Brno): „Myslím si, že v tomto zápase rozhodla hlavně naše připravenost na Kolín. Věděli jsme, co můžou dělat a věděli jsme, do čeho půjdeme. Od začátku jsme do zápasu šli s energií, pak jsme se trochu utrhli, ale nebyl to jednoznačný zápas. Jsme všichni moc rádi za první místo po základní části a i za tento zvládnutý zápas.”

Filip Rytina (asistent BC GEOSAN Kolín): „Gratuluju Brnu k dnešní výhře, určitě si ji zasloužilo. Zejména díky druhé čtvrtině, byli prostě lepší. My jsme si nebyli schopný pohlídat náš obranný, jejich útočný doskok. Brno z pod koše dominovalo. My jsme se nedokázali vyvarovat našich hloupých chyb s kterýma se potýkáme už několik zápasů a to je zastavení přechodové fáze soupeře a pokrytí obranného doskoku. Takže Brno zaslouženě, nedá se nic dělat a my se musíme připravit na boje ve skupině A1 a uvidíme kam tohle všechno povede.”

Adam Číž (rozehrávač BC GOESAN Kolín): „Pro nás se to od začátku nevyvíjelo dobře. První čtvrtinu jsme sice vedli, ale Brno bylo rychlejší a snaživější. Upřímně řečeno my jsme celkem unavení, protože hrajeme Evropský pohár a k tomu český pohár a zranili se nám dva hráči. Máme toho plné zuby a abych řekl pravdu, tak vyhlížíme repre pauzu, abychom se zkoncentrovali a zmobilizovali síly na A1.”

Počet diváků: 895