Basket Brno: BC GEOSAN Kolín

4.2. | 18:00 | Live na tvcom.cz | Vstupenky v síti ticketportal

V sobotu se utkáme v posledním zápase základní části Kooperativa NBL s týmem GEOSAN Kolín. Ve STAREZ Aréně Vodova začíná zápas v 18:00 a vysílá ho tvcom.cz.

Do utkání jdeme s vědomím konečného prvního místa po základní části. Každý zápas je ale důležitý, protože výhry se připočítávají do nadstavby A1, ve které nás čeká dalších 14 těžkých utkání.

Poslední dvě utkání v lize jsme odehráli proti druhému a třetímu celku tabulky. Děčín jsme doma porazili po prodloužení a v historickém zápase jsme dokázali vyhrát na půdě mistra z Nymburka. Tento týden jsme hráli dvě utkání severoevropské ENBL a sice jsme oba zápasy prohráli, na sobotní utkání jsme se naladili dobrým výkonem s litevským BC Wolves.

Kolín má za sebou dvě nepovedená utkání s USK Praha, když poprvé prohrál doma o jeden bod a poté na Folimance 88:82.

Kolín byl po devíti kolech ligy na třetím místě, ale v současné chvíli se nachází na šesté příčce. Tabulka letošní sezóny je ale nesmírně vyrovnaná a tak dělí GEOSAN od čtvrté příčky jen jedna výhra a od druhého Nymburka, kterého mimochodem Kolínští dvakrát zdolali, pouze dvě výhry.

První vzájemné utkání v sezóně jsme shodou okolností odehráli také po dvou zápasech ENBL ještě na začátku prosince. V GEOSAN Aréně jsme vyhráli 92:81, kde se nejvíc z našeho týmu prosadil Chatman.

Z individuálních statistik musíme zmínit Jakuba Petráše, který je čtvrtý nejlepší ligový hráč v doskocích. V prvním vzájemném utkání zaznamenal proti nám 7 doskoků, celkem jich má v lize 8,6 na jeden zápas. V našem týmu jsou v popředí v individuálních statistikách pouze Viktor Půlpán v počtu asistencí (4. místo v lize), Matěj Dáňa (nejlepší procentuální úspěšnost střelby za 3 body) a Danilo Djuricic, který je druhý v tabulce Kooperativa faktoru.

Absence v utkání: Hráči projektu Next Generation, kteří jsou na turnaji v Levicích (Rychtecký, Stráněl, Koulisianis, M. Půlpán). Spolu s těmito hráči je na turnaji také asistent trenéra Martin Vaněk. Dále bude v zápase chybět Svoboda, kterého trápí záda. Start Jakuba Krakoviče (kvůli nemoci) a Randyho Culpeppera (kvůli zranění prstu na ruce) je nejistý. O jejich případném nasazení do zápasu se rozhodne v pátek odpoledne, případně v sobotu ráno.

Atrakce utkání: Úvodní show pro diváky, hra světel a ohně při nástupu domácího týmu. Poločasová soutěž pro diváky. Před úvodním rozskokem budeme gratulovat Milanovi Merklovi k 88. narozeninám (hráči mu předají dres s tímhle číslem).

Tomáš Nesrovnal (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Náročný program nám pokračuje a hned po návratu z Polska nás čeká poslední utkání základní části s velmi kvalitním týmem. Kolín má velmi dobrou sezónu a nedá nám nic zadarmo. Věřím, že pokud navážeme na kvalitní výkony z posledních zápasů a budeme hrát rychlý basketbal po celou dobu utkání, pak budeme v zápase úspěšní.“

Richard Bálint (hráč Basketu Brno): ,,Nečeká nás jednoduché utkání. Kolín má dobrou soupisku a pohybuje se na vrchních příčkách tabulky. Máme za sebou kvalitní zápasy v Polsku, díky kterým jsme pořád v zápasovém rytmu. Věřím, že utkání zvládneme a základní část uzavřeme výhrou.“

Vstupenky v síti ticketportal: https://www.ticketportal.cz/event/Basket-Brno-GEOSAN-Kolin-12000223