Basket Brno: BC Wolves 56:62 (11:14, 19:17, 18:15, 8:16)

Body: Riley 16 (+14 doskoků), Bálint 13, Chatman 13 (+7 doskoků), Puršl 5 (+6 doskoků), Nečas 5, Půlpán 4 (+6 doskoků) – Buckner 14, Delia 10, Zakauskas 10, Caver 10, Zemaitis 9, Juskevicius 5, Berucka 4

Proti litevskému týmu BC Wolves jsme nastoupili bez Randyho Culpeppera, který má menší problémy s prstem na ruce. K domácímu zápasu s Kolínem v sobotu by měl být však již připraven.

První body zápasu dali Wolves až po minutě a půl, naše první body dal Bálint za stavu 0:4. Po Chatmanově trojce tři minuty před koncem čtvrtiny jsme už vedli 11:8. V první části hry jsme si pohlídali doskok, ale v útoku jsme nedávali i volné střely a tak jsme po deseti minutách prohrávali 11:14.

Ve druhé čtvrtině jsme se odpoutali od soupeře na rozdíl pěti bodů (26:21), ale poté přišla šňůra Wolves 10:2, díky které otočili na 31:28. Poslední slovo poločasu patřilo Půlpanovi a tak jsme do šaten odcházeli s jednobodovým mankem.

Ve třetí části hry jsme předváděli dobrý basketbal, i když pořád padalo v zápase málo bodů. Vedli jsme už 48:39, ale litevský tým snížil na 46:48, což bylo také skóre po třetí čtvrtině.

Ve čtvrté části hry se od úvodu dostal tým BC Wolves do vedení, ale větší náskok si nevypracoval. V poslední čtvrtině jsme dali jen 8 bodů a zápas jsme nakonec prohráli poměrem 62:56. Nejlepším hráčem na naší straně byl vyhlášen Richard Bálint.

Lubomir Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,Dnešní zápas se hodnotí těžce, protože jsme prohráli v koncovce, přestože jsme to měli ve třetí čtvrtině dobře rozehrané. Ale kdo rozumí basketbalu, tak musí chápat, že dnes jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Každý jeden z nás nechal na hřišti 100 procent. Pohlídali jsme si doskok, který jsme nakonec i vyhráli, za což jsem strašně rád po včerejšku, kdy jsme byli na doskoku slabí. Náš dnešní soupeř je velmi zkušený, má v sobě spoustu talentu ale také zkušeností. Mají tam hráče, kteří si prošli olympijskými hrami, světovými a evropskými šampionáty a také NBA. Pro nás všechny to byla skvělá výzva, které jsme se zhostili tak, že odcházíme z Polska s hlavou vztyčenou. Jsem pyšný na kluky, jakým způsobem se dnes prezentovali.

K ENBL jako takové – mezinárodní zápasy dávají všem (mladým i starším hráčům) poznání, jakým způsobem se hraje v zahraničí a v jakém rytmu a tempu se hraje mezinárodní basketbal. Je to dobrý “vklad” do zbytku sezony a já jsem za účast v ENBL nesmírně rád. Ta soutěž udělala obrovský pokrok, naše letošní skupina byla opravdu těžká. Tři celky z Polska, které jsou na druhém až čtvrtém místě v polské lize, litevský klub, který je třetí za giganty, jakými jsou Žalgiris Kaunas nebo Rytas a izraelská Ness Ziona, která disponuje výborným hráčským kádrem. Je to prostě plejáda skvělých týmů a skvělých zápasů. Co mě trochu mrzí, neporazili jsme Tartu, v úvodním utkání jsme nedotáhli zápas se Štětínem, ale to je kdyby, na to se historie neptá. Letošní sezona ENBL nám všem, trenérům, hráčům i managementu dala strašně moc a jsem za to vděčný, protože to jsou zkušenosti a zážitky, na které budu rád vzpomínat. Všechny nás to může posunout do toho, abychom byli opět kompaktnějším a lepším týmem nebo organizací.”