Basket Brno: BC Wolves

1.2.2023 | 16:30 | Live na tvcom.cz

Druhé utkání v Polsku odehrajeme proti litevskému týmu BC Wolves. BC Wolves je nový tým na basketbalové mapě, tato sezóna je pro ně vůbec první v nejvyšší litevské soutěži.

Prezidentem tohoto týmu je Rimantas Kaukenas, držitel bronzové medaile z Eurobasketu 2007, který hrával v týmech jako Real Madrid nebo Žalgiris Kaunas. V italském týmu Siena vyřadili v roce 2009 jeho dres s číslem 13.

Trenérem Wolves je další basketbalová legenda, Rimas Kurtinaitis. Zlatá olympijská medaile z roku 1988, zlatá medaile z Eurobasketu 1985, dvě bronzové medaile z Olympijských her s národním týmem Litvy, vítěz španělské ligy, nejlepší střelec německé ligy a jako trenér vítěz VTB ligy a trojnásobný vítěz Eurocupu. To jsou největší úspěchy tohoto zprvu hráče a následně také trenéra.

Tým Wolves, podobně jako Trefl Sopot, bojuje o postup do play-off ENBL. Zatím má dvě výhry a dvě prohry. V domácí, velmi kvalitní litevské nejvyšší soutěží, patří tomuto týmu třetí místo za Žalgirisem Kaunas a týmem Rytas. Dnes, ve druhém utkání dne, vyhrál nad domácím Ostrowem Wielkopolski 85:75.

Tým Wolves je složen zejména z domácích litevských hráčů, kteří jsou doplněni kvalitními zahraničními akvizicemi. Nejlepším střelcem týmu a jednoznačně největší hvězdou je Jeffery Taylor. Jeffrey odehrál tři sezóny v NBA v týmu Charlotte Hornets, kde sbíral průměrně na zápas 6 bodů. Poté se přesunul do Evropy, kde sedm sezon hrával v Reale Madrid a získal s ním i Euroligový titul. V této sezóně má průměr více jak 20 bodů a 5 doskoků na zápas. Dalším hráčem na soupisce Wolves, který zasáhl do nejlepší ligy světa NBA, byť jen na jedno utkání, je Ahmad Caver. Loni nastoupil na jedno utkání Indiany Pacers a dal 2 body. Tato sezóna je pro něj první v Evropě. Je druhý nejlepší střelec týmu s 15 body na zápas, ke kterým ještě přidává 6 asistencí. Nejvýznamnějším litevským hráčem týmu je Adas Juskevicius, bývalý hráč Zalgirisu, Galatasaraye nebo Zaragozy, který v BC Wolves dává 12 bodů na zápas.

Věříme, že v tomto utkání se vítězně naladíme na sobotní duel Kooperativa NBL, které odehrajeme doma, ve Starez Aréně Vodova, proti Kolínu.

Absence v utkání: Svoboda (zranění zad), Jakub Krakovič (nemoc)

Šimon Puršl (pivot Basketu Brno): ,,Zítra nás čeká poslední zápas severské ligy proti litevským BC Wolves. Bohužel už bez možnosti postoupit. Proti takovému soupeři se ale nehraje často proto budeme chtít odvést nejlepší možný výkon a spolu se sehráváním se s novými posilami i zapas vyhrát.“