Basket Brno: Trefl Sopot 77:93 (26:31, 16:18, 17:24, 18:20)

Body: Chatman 23, Půlpán 10, Riley 8 (+5 doskoků), Puršl 8, Nečas 7 (+7 doskoků), Djuricic 7 (+5 doskoků), Bálint 6 (+5 asistencí), Dáňa 5, Culpepper 3 (+4 asistence) – Salumu 22, Nevels 18, Pluta 11, Zyskowski 10, Kolenda 8, Radic 7, Freimanis 7, Kulikowski 5, Urbaniak 2, Wells 2, Malesa 1

V polském městě Ostrow Wielkopolski jsme dnes odehráli další souboj severoevropské ligy ENBL. Utkali jsme se s třetím týmem polské ligy, týmem Trefl Sopot. Už po polovině jsme prohrávali 15:8 a sice jsme se na soupeře dokázali dotáhnout, v první čtvrtině jsme dostali až příliš bodů a prohrávali jsme 31:26.

Po pěti minutách druhé čtvrtiny po koši Puršla, jsme prohrávali už jen o bod (37:38) a následně, po protiútoku dua Culpepper – Chatman jsme poprvé v utkání vedli. Konec této čtvrtiny patřil polskému týmu a proto jsme do šaten odcházeli za stavu 42:49.

Zápas jsme prohráli hlavně ve třetí čtvrtině. Už po minutě jsme prohrávali 42:58 a sice nápor zastavil košem Chatman, po dvou šestkách soupeře byl stav už 62:44. Na konci třetí části hry jsme měli možnost snížit na rozdíl deseti bodů, ale Culpepper nedal dvě šestky a na konci jsme dva body dostali. Stav po třetí čtvrtině byl tedy 59:73.

V poslední části hry si Trefl Sopot udržoval náskok, nepustil nás k dramatizaci utkání. Konečné skóre 93:77 mluví jasně pro našeho soupeře, který si připsal čtvrtou výhru v ENBL.

Další zápas Severoevropské ligy nás čeká už ve středu od 16:30 opět na polské půdě, tentokrát proti BC Wolves z litevského Vilniusu.

Žan Tabak (trenér Trefl Sopot a bývalý vítěz NBA a stříbrné olympijské medaile): ,,V první řadě musím pogratulovat soupeři k vítězství v základní části české ligy. Ani nevím, po jaké dlouhé době jste dokázali porazit Nymburk, i proto jsme věděli, že to nebude lehké utkání. Ze začátku dnešního zápasu jsme nehráli dobře a až naši hráči začali hrát naši hru, udělali jsme důležitý rozdíl a tenhle zápas jsme vyhráli.”

Viktor Půlpán (hráč Basketu Brno): ,,Celý zápas jsme měli problémy na obranném doskoku. Nechali jsme si dát spoustu bodů z druhých šanci, a to si myslím že nás stálo zápas. Nicméně je to pro nás skvělá příprava na těžké zápasy, co nás čekají ve skupině A1 a následně v play-off.“