Valmiera Glass Via: Basket Brno 83:90 (24:27, 19:19, 21:23, 19:21)

Body: Beck 29, Salenieks 16, Call 15, Veveris 12, Karisons 5, Kaufmanis 4, Gak 2 – Riley 18, Puršl 16, Bálint 15, Chatman 12, Culpepper 10, Půlpán 9, Nečas, Krakovič 3, Křivánek 1

V Lotyšsku se utkaly týmy, které v letošní sezóně ENBL ještě nevyhrály. První koš dala sice domácí Valmiera, hned poté jsme ale otočili na 6:2. Po šesti minutách jsme už vedli deseti bodovým rozdílem (19:9), na konci čtvrtiny už ale Valmiera vedla o jeden bod. V poslední vteřině první části hry dal Richard Bálint koš z poloviny hřiště, kterým nás poslal do tříbodového vedení.

Druhá čtvrtina se nesla ve znamení vyrovnaného průběhu. Do šaten jsme odcházeli za stavu 46:43. Po poločase měl nejvíc bodů na našem kontě Puršl (10), který také otevřel košem náš bodový účet ve třetí části hry. Po čtyřech minutách byl stav pořád vyrovnaný, ale poté jsme odskočili na 65:56.

V poslední čtvrtině byla hra sice vyrovnaná, ale soupeře jsme do vedení nepustili, celý čas jsme si náskok udržovali. Konečné skóre 90:83 znamená, že jsme vyhráli první zápas v letošní ENBL.

Náš soupeř vedl v zápase jenom necelou minutu. Velkou většinu zápasu (35 minut) jsme si udržovali vedení my. Největší bodový rozdíl mezi soupeři byl 10 bodů, o které jsme vedli na začátku 19:9 a poté na konci utkání.

Nejlepším střelcem na naší straně byl Cody Riley, hráč, který je u nás na zkoušce. O jeho dalším působení v našem klubu se rozhodne v nejbližších dnech.

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,Pro nás je jen dobře, že jsme měli možnost odehrát další utkání. Je to pro nás první výhra v severoevropské lize. Samozřejmě soupeř nemá takovou kvalitu, jako ty předchozí týmy, ale výhra se počítá. Pro nás je nejdůležitější, že útočná fáze už byla plynulejší a mnohem lepší. My musíme každý den pracovat, abychom se sehráli. Musím říct, že jsem rád, že jsme mohli ušetřit minuty Viktorovi Půlpánovi a že i v takto okleštěné sestavě jsme zvítězili. Teď se těšíme domů a zároveň už myslíme na sobotní utkání s Nymburkem.“