Basket Brno: BK Armex Děčín 96:86 (23:16, 16:26, 25:19, 17:20, 15,5)

Body: Culpepper 19, Chatman 18 (+7 doskoků), Krakovič 15 (+8 doskoků a 5 asistencí), Bálint 14, Půlpán 12 (+15 doskoků a 8 asistencí), Puršl 7, Nečas 6 (+7 doskoků), Křivánek 5 – Nichols 20, Walton 18, Svoboda 15, Josipovič 12, Kroutil 11, Žikla 8, Mach 2

Do zápasu proti Děčínu jsme nastoupili bez Šimona Svobody, Danila Djuricice a Matěje Dáni. Válečníci z Děčína také nebyli kompletní, chyběl jim Pomikálek a Macháč.

Utkání začal Děčín rychlou trojkou, naše první body dal kapitán Krakovič z trestních hodů. Šňůrou 7:0 jsme otočili na 7:3 a po druhé Bálintové trojce jsme vedli už 16:9. To ale nebylo všechno, protože Richard Bálint dal v první čtvrtině i třetí trojku, kterou nás poslal do vedení 21:9. První část hry jsme vyhráli 23:16.

Druhá čtvrtina začala košem Puršla na 25:16, poté ale následovala šňůra hostů, kteří snížili na 24:25. Poprvé od úvodu utkání jsme prohrávali na konci této časti hry (37:40). Po poločase byl stav 39:42.

Hned na začátku třetí čtvrtiny dostal Bálint čtvrtý faul a trenér Růžička ho vystřídal. Po minutě jsme prohrávali o 9 bodů, nápor válečníků zastavil trojkou Culpepper. Po třech minutách jsme prohrávali již o 10 bodů, ale dokázali jsme se dostat zpátky do zápasu. Krakovič nás v poslední vteřině čtvrtiny poslal trojkou do vedení 64:61.

Po čtyřech minutách poslední čtvrtiny dostal pátý faul Richard Bálint a zápas jsme dohrávali bez něj. Tři minuty před koncem jsme prohrávali o šest bodů, jeden a půl minuty před koncem jsme ještě pořád prohrávali o sedm bodů. Pak ale úřadoval Culpepper. Trojkou snížil na 75:79, 29 sekund před koncem byl faulován při střele za tři body a proměnil všechny šestky. Nejdůležitější byla ale poslední střela na konci utkání, kterou vyrovnal na 81:81 a poslal zápas do prodloužení.

Na začátku prodloužení dal Culpepper další trojku, poté se vedení střídalo na obou stranách. Nejdůležitější náskok jsme si udělali za stavu 87:86, když jsme zvyšovali na konečných 96:86. Přerušili jsme tedy sérii dvou proher ze zápasů s Opavou a Slunetou Ústí nad Labem.

V pondělí odlétáme do Lotyšska, kde odehrajeme další utkání severoevropské ligy ENBL proti Valmieře a další utkání české Kooperativa NBL nás čeká příští týden v sobotu, na půdě mistra z Nymburka.

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „V první řadě bych chtěl poděkovat divákům za skvělou podporu a jejich vědomí toho, že ještě se můžeme vrátit do utkání. Zároveň bych chtěl dát velký kredit Děčínu a jejich trenérovi, který sem přijel ve velmi okleštěné sestavě. Rozbořili nám celý náš útoční koncept. Já bych chtěl ale mluvit o tom, že nám přišel nový hráč na velmi důležitou pozici a je strašně složité během několika dní udělat korekce tak, aby ta hra byla plynulá. Naše hra dnes byla kostrbatá jak na útočné, tak na obranné polovině. Já věřím tomu, že když se sehrajeme, tak se vrátíme k našemu tempo basketu. Dnes jsme neodehráli dobrý zápas ani na obranné polovině, ani na útočné polovině. Někteří kluci jsou teď mimo formu, někdo se vrací po zranění, chyběl Danilo, ale to nechci říkat jako alibi. Dnes nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Jsem za tu výhru rád a doufám, že to je ta nejlepší reklama na českou ligu.”

Randy Culpepper (rozehrávač Basket Brno): „Věděli jsme, že to dnes bude těžký zápas a tvrdá bitva. Šli jsme za vítězstvím, jsem hrdý na tento tým. Soupeře jsme porazili v posledním momentu a došli jsme si za vítězstvím.”

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „My jsme tady odehráli dobrý zápas, konec byl pro nás nešťastný. Koncovka jde jednoznačně za mnou. Nám nezbývá nic jiného, než se z toho co nejrychleji oklepat a připravit se na další domácí zápas.”

Tomáš Jansa (rozehrávač BK ARMEX Děčín): „Tahle prohra hodně bolí, myslím si, že jsme to měli ve čtvrté čtvrtině dobře rozjetý, škoda poslední minuty a poslední střely co jsme dostali. Gratuluji Brnu, nevzdali se, na konci se dostali do zápasu. V prodloužení šli víc za výhrou. Nás to samozřejmě mrzí, ale musíme to vzít jako poučení do dalšího zápasu. Příští týden se pokusíme vrátit na vítěznou vlnu.”