Basket Brno: BK Armex Děčín

21.1.2023 | 18:00 | STAREZ Aréna Vodova | Vstupenky v síti ticketportal, odkaz ZDE

V sobotu se doma utkáme s Děčínem, zatím třetím týmem tabulky Kooperativa NBL. Válečníci mají stejnou bilanci jako druhý Nymburk, ale horší skóre. My jsme pořád na prvním místě ligy, náš náskok, po dvou prohrách, už je ale jenom jedna výhra.

Děčín se bude chtít pomstít za prohru z prvního vzájemného zápasu. V 9. kole jsme v ARMEX Sportcentru vyhráli o čtyři body, 67:63.

Po prohrách s Opavou a v Ústí nad Labem se chceme vrátit na vítěznou vlnu. Válečníci ale také z posledních třech utkání dvakrát prohráli, jednou s Hradcem Králové a poté v Ostravě. Ve středu si doma poradili s USK Praha, když po vyrovnaném průběhu zvítězili o osm bodů.

Děčín je výborný hlavně v obraně, když inkasuje pouze 76 bodů na utkání, což ho řadí na druhé místo v Kooperativa NBL. Na druhé straně jsme my, druhý nejlepší útok ligy, s průměrem 87 bodů na zápas.

Náš hráč, Danilo Djuricic, se dostal na první místo v tzv. Kooperativa faktoru, kde se započítávají smeče, bloky a akce, které diváka zaujmou. Po zápase v Ústí vede právě před hráčem ze Slunety, Delvonem Johnsonem.

Ve střetnutí prvního s třetím nám bude chybět Matěj Dáňa kvůli zraněnému kotníku a také Danilo Djuricic, který si přivodil zranění prstu na noze.

Absence v utkání: Dáňa (zraněný kotník), Djuricic (zraněný prst na ruce).

Atrakce utkání: Show při úvodním nástupu domácího týmu, poločasová soutěž pro diváky.

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,Sobotní utkání je pro nás výzvou. Poslední dva zápasy jsme neodehráli dobře na obranné polovině. Zápasy proti Opavě a Ústí jsou za námi a my se už plně soustředíme na Děčín. Věřím, že se vrátíme k naší agresivní hře na obou polovinách hřiště. Zápasy jdou rychle za sebou a i v sobotu očekávám skvělou atmosféru a zápas, který přinese plno skvělých momentů všem aktérům.“

Šimon Puršl (pivot Basketu Brno): ,,V sobotu to pro nás bude zase další velká výzva. Děčín je pod námi na sdíleném druhém místě. V Děčíně se nám podařilo po vyrovnaném zápase vyhrát a chceme to zopakovat i v sobotu. Budeme moc rádi, když nás přijdete v boji o udržení prvního místa v tabulce podpořit!“

Vstupenky v síti ticketportal, odkaz ZDE