SLUNETA Ústí nad Labem vs Basket Brno

18.1.2023 | 18:00 | Live na tvcom.cz a na webu ČT Sport plus

Ve středu nás čeká těžký souboj na půdě týmu, který v lize neprohrál již šest utkání po sobě, včetně vítězství nad Nymburkem. Poslední utkání, které Ústí nevyhrálo, bylo derby s Děčínem 10. prosince 2022.

Na vzájemné utkání z této sezóny si pamatujeme moc dobře. Ve STAREZ Aréně Vodova jsme díky koši Šimona Svobodu v posledních vteřinách vyhráli o 2 body poměrem 92:90. Právě náš 18ti letý hráč dal v tomto utkání 22 bodů, což je jeho kariérní maximum v Kooperativa NBL. Nejlepším střelcem tohoto zápasu byl ale hráč Slunety, Kristopher Martin, který nám nastřílel 38 bodů, což je dosavadní rekord sezóny.

V Ústí nad Labem to bude souboj druhého a třetího nejlepšího útoku v lize (Ústí – 84,8 bodu na utkání, Brno – 86,9 bodu na utkání), proto můžeme očekávat velké množství vstřelených bodů.

Na svůj druhý zápas v našem dresu nastoupí Randy Culpepper, který v posledním utkání proti Opavě nastřílel 14 bodů za 15 minut na palubovce. Další Američan v našem dresu, Kameron Chatman, nastoupí do souboje jako devátý nejlepší střelec soutěže (17,2 bodu na utkání). Na druhé straně mu bude ale konkurovat Spencer Svejcar, který je v této statistice na druhém místě (průměr 18,6 bodu na zápas).

Absence v utkání: Matěj Dáňa (zraněný kotník)

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Soupeř obměnil zahraniční hráče a hraje ve velmi dobré formě. Na domácí palubovce je Sluneta ještě výrazně lepší, takže nás čeká velmi těžké utkání. Hrají velmi rychlý basketbal, takže jedním z našich cílů bude určitě Ústí zpomalit. Očekávám velmi těžký zápas, proto musíme hrát celé utkání koncentrovaně a vyvarovat se hloupých ztrát.“

Viktor Půlpán (rozehrávač Basketu Brno): ,,Čeká nás hodně těžký zápas. My se hlavně musíme vrátit k naší hře, jinak v Ústí nemáme šanci. Ale věřím, že po posledním zápase se zase zvedneme a vrátíme se na vítěznou vlnu.“