Od Vánoc loňského roku jsme sbírali peníze pro Klárku Kalivodovou. Do charity jsme vstoupili utkáním proti Královským sokolům, kde celý výtěžek ze vstupného byl právě pro Klárku. Na celkovou částku přispěli dále hráči a realizační tým Basketu Brno. Také fanoušci se měli možnost zapojit vhozením libovolné částky do kasičky na několika posledních utkáních. Společně se nám podařilo vybrat 45 000 Kč.

Klárka se narodila o tři měsíce dříve než ostatní miminka. Vážila jen o trochu víc než 1 kilo. V inkubátoru strávila skoro měsíc napojena na kyslík. Po opakovaných resuscitacích prodělala Klárka krvácení do mozku a kvůli tomu trpí dětskou mozkovou obrnou. Doktoři tvrdili, že nikdy už nebude chodit ani mluvit. Dnes je Klárce 6 let a po mentální stránce je naprosto v pořádku. Po fyzické stránce je to horší: leze pouze po čtyřech, avšak díky intenzivnímu cvičení, dokonce pomalu začíná stoupat a chodit s chodítkem. Kromě různých terapií (ergoterapie, hipoterapie) jezdí Klárka i na delší rehabilitační pobyty, které ale nejsou hrazeny pojišťovnou. Jeden takový pobyt vyjde na 60 tisíc Kč a je potřeba vyjít alespoň na čtyři takové rehabilitace do roka, aby měly nějaký výsledek. Pokud Klárka nezačne co nejdřív chodit, hrozí ji operace kyčlí.

Právě proto ještě jednou děkujeme všem, kteří pomohli a kteří se do charity zapojili. Klárce pomáháme již třetí rok a má to smysl, protože Klárka dělá pokroky a začíná s novými ortézami chodit.

Pokud byste chtěli Klárku ještě podpořit, pořád můžete přispět na transparentní účet- 2201235032/2010 s variabilním symbolem 1852018.

Klárce přejeme hlavně hodně zdraví!