Basket Brno: BK Opava 76:95 (15:23, 24:17, 18:30, 19:25)

Body: Chatman 20, Culpepper 14, Djuricic 10 (+9 doskoků), Půlpán 7 (+9 asistencí a 8 doskoků), Krakovič 7, Puršl 5, Svoboda 5, Nečas 3, Bálint 2 – Mokráň 24, Slavík 15, Kvapil 13, Kouřil 12, Zbránek 10, Šiřina 7, Švandrlík 6, Carl 5, Jurečka 3

Utkání s Opavou začalo vyrovnaně, první koš dal Šimon Svoboda. Po čtyřech minutách nastoupil na své první minuty v české lize Randy Culpepper, naše nová akvizice. Po pěti minutách byl stav vyrovnaný 10:10, konec první čtvrtiny ale patřil hostům, kteří vedli 23:15. Ani druhou část hry jsme nezačali dobře. Prohrávali jsme už 20:31, poté jsme ale šňůrou 9:0 dokázali snížit. Tři minuty před koncem byl stav vyrovnaný a do šaten jsme odcházeli za stavu 39:40.

Opava utkání rozhodla na začátku třetí čtvrtiny. Hned po nástupu na palubovku zaznamenala 13 bodů v řadě, co jí vyneslo vedení 53:39. Po třetí části hry vedl loňský finalista 70:57. V poslední čtvrtině jsme se na soupeře, po košech Culpeppera a Půlpána, dotáhli na rozdíl šesti bodů (68:74). Hned poté ale přišla další šňůra Opavy a vítězství si nenechala vzít.

Za nás se v zápase nejvíc prosadili cizinci, Chatman skončil s 20. body, nová posila Culpepper dal bodů 14 a Danilo Djuricic skončil s bilancí 10 bodů a 9 doskoků.

Další zápas odehrajeme příští týden ve středu v Ústí nad Labem s domácí Slunetou. V sobotu nás čeká další domácí utkání s týmem BK Děčín.

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „Opava byla dnes lepším týmem. My jsme do zápasu nevstoupili dobře, dělali jsme hloupé ztráty, nedali jsme otevřené střely a jednoduchá zakončení zpod koše. V první polovině jsme prohrávali už o 12 bodů, ale dokázali jsme se ještě vrátit. Dnes jsme ale v tom zápase nebyli lepším týmem, Opava nastoupila do druhého poločasu s větší energií, vytvořila si náskok a ten držela. Dostali jsme 14 trojek a 18 bodů po naších ztrátách. Dnes prostě nebyl náš den, musíme se vrátit do tréninku, musíme zamakat a zapracovat novou posilu do týmu.”

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „Od začátku jsme do toho nevstoupili tak, jak jsme chtěli, nedali jsme spoustu dobrých otevřených střel. Opava se chytla, začali jim padat trojky, my jsme se do toho celý zápas nedostali. Když jsme se i přiblížili, tak zase jsme dostali trojku. Dnes to nebyl náš zápas, vůbec jsme se do toho nedostali. Nebyli jsme dostatečně agresivní od začátku zápasu, nehráli jsme naši hru, kterou chceme hrát. Prohrát doma o dvacet je pro nás hrozný, ale lepší je dostat takovou facku teď, jak poté, když se bude lámat chleba.”

David Zach (asistent BK Opava): „My jsme dnes přijeli do Brna v roli outsidera, Brno předvádělo v posledních zápasech skvělý basketbal. Zápas jsme začali s pokorou, klobouk dolů před Mokráněm, který v první čtvrtině předvedl skvělý útoční akce a my jsme se díky tomu dostali do vedení. Ve druhé čtvrtině se Brno dostalo do zápasu, ve druhém poločase jsme věděli, že musíme pracovat tvrdě v obraně a v útoku mít balanc. Ne jen pálit za tři body, i když nám to padalo, ale abychom se dostávali do vnitřního prostoru, aby ta hra byla pestrá. Tohle všechno jsme naplnili, dnes jsme předvedli dobrý týmový výkon založený na obraně. Padlo nám z dálky a jasně jsme tady zvítězili. Jsme za to rádi, věřím, že nás to nakopne do dalších utkání.”

Jakub Slavík (křídlo BK Opava): „Zápas se mi hodnotí skvěle, protože jsme vyhráli na domácí půdě celku, který vede tabulku. Dnes to byl pohledný basket, byl to velký boj. Jsem rád i za nás, že jsme se dostali do takové formy. Plnili jsme věci, které jsme měli a to vedlo k vítězství. Ubránili jsme Brno na 76 bodů, což je skvělé, ale ještě lepší je našich 95 bodů. Vstup do třetí čtvrtiny byl dobrý, řekli jsme si nějaké věci v šatně, které se nám dařili plnit. Vstoupili jsme do toho agresivně, což je super. Pro naše sebevědomí je to velké plus, dnes jsme si dokázali, že jsme stará dobrá Opava, pořád dokážeme zvítězit nad silnými protihráči, takže věřím, že tohle je to vítězství, které nás nakopne do lepších zítřků a do pravidelných výher. Dnes skvělý týmový výkon a jsme za něj rádi.”

Počet diváků: 826