Basket Brno: BK Opava

14.1 | 18:00 | STAREZ Aréna Vodova | Vstupenky ZDE

V sobotu nastoupíme proti týmu BK Opava. Loňský vicemistr se v této sezóně nachází na sedmém místě tabulky Kooperativa NBL, po sedmnácti kolech má bilanci 9:8. V posledním ligovém kole vyhrál velmi důležité utkání v boji o skupinu A1 v Praze nad USK (95:93). Ve středu odehrál náš sobotní soupeř pohárové utkání v Novém Jičíně, kde vyhrál bez problémů 114:65.

Tento týden představila Opava dvě nové posily. První je Terry Henderson, který přišel ke Slezanům na try-out do konce ledna. Druhou posilou je Dylan Carl, 210 cm vysoký pivot, který loňskou sezónu působil v Bosně a Rumunsku. Pro oba bude první zápas v lize sobotní utkání ve STAREZ Aréně Vodova.

Nicméně náš tým také posílil. Na pozici rozehrávače přišel zkušený guard Randy Culpepper, který má za sebou angažmá ve Francouzské, Ukrajinské a Turecké lize. Randy je bývalý nejlepší střelec Eurocupu a VTB ligy a v jedné sezóně si zahrál také Euroligu za francouzský tým Limoges.

První vzájemný zápas v této sezóně jsme odehráli v Hale Opava. Prohráli jsme jej poměrem 86:77, a proto máme svému soupeři co vracet. Toto utkání nejvíc vyšlo Kvapilovi, který nám dal 19 bodů. Druhým nejlepším střelcem soupeře byl Bassett se 16 body, tento hráč však už v týmu Opavy není. Z naší strany vyšel zápas nejvíce Chatmanovi, který zaznamenal 21 bodů. Své nejlepší utkání odehrál také Matěj Dáňa s 13. body.

Stále si držíme pozici nejlépe střílejícího (87,6 bodu na utkání) a čtvrtého nejlépe bránícího týmem (78,6 bodu na utkání) ligy. Náš soupeř z Opavy je nejlepším týmem v lize v počtu útočných doskoků (15,3).

Atrakce utkání: Úvodní nástup do utkání za světelných a ohňových efektů. Před začátkem utkání budeme odevzdávat šek Klárce, pro kterou jsme sbírali peníze přes Vánoce. Poločasová soutěž pro diváky.

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,V sobotu nás čeká repríza loňského semifinále. My se celý týden připravujeme už i s novou akvizicí Randy Culpepprem. Věřím, že nás čeká velmi atraktivní duel, i Opava udělala změny na soupisce. My jsme připraveni do zápasu dát maximum úsilí, abychom udělali našim fanouškům radost a prodloužili jsme vítěznou sérii.“

Jakub Nečas (křídlo Basketu Brno): ,,Opava je velmi silný soupeř, který nás už v této sezóně jednou porazil. Věřím ale, že doma budeme hrát líp a prodloužíme vítěznou sérii.”

Vstupenky v síti ticketportal. Odkaz zde.