Basket Brno: BK REDSTONE Olomoucko 90:73 (25:21, 22:18, 26:21, 17:13)

Body: Půlpán 19 (+13 doskoků a 8 asistencí), Bálint 19, Svoboda 14, Chatman 10, Krakovič 9 (+11 doskoků), Puršl 6, Djuricic 4, Dáňa 4, Nečas 3, Stráněl 2 – Williams 21, Moten 14, Feštr 12, Welsch 9, Kněževič 9, Heinzl 5, Olbort 3

Do dnešního utkání proti týmu z opačného konce tabulky jsme nastoupili už i s Jakubem Nečasem, který si vyléčil zranění kotníku. Od začátku jsme byli v mírném náskoku, po osmi minutách jsme vedli o osm bodů. První čtvrtina nakonec po čtyřech bodech soupeře v posledních vteřinách skončila 25:21 v náš prospěch.

Na začátku druhé části hry se Olomoucko dotáhlo na 30:33, ale závěr patřil opět nám a do šaten jsme odcházeli za stavu 47:39.

Na začátku třetí čtvrtiny soupeř opět dotáhl náš náskok (na 47:43 a poté na 60:54), ale vždy jsme dokázali zareagovat a po třetí části hry jsme vedli 73:60.

V poslední čtvrtině jsme si náskok udržovali, konečné skóre 90:73 rozhodlo o naší sedmé výhře v řadě a jedenácté výhře z posledních dvanácti utkání. V počtu vítězství v řadě jsme překonali rekord z minulé sezóny, kdy jsme jich měli nejvíc šest! V lize jsme první o dvě výhry před Děčínem, který dnes nestačil na Hradec Králové.

Nejlepšími střelci na naší straně byli s 19. body Richard Bálint a Viktor Půlpán. Právě druhý jmenovaný k tomu přidal ještě 13 doskoků a 8 asistencí, což znamená, že jen dvě asistence ho dělili od druhého Triple-double v sezóně.

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „Tak v první řadě jsme rádi za vítězství, nebylo to úplně jednoduchý. Od začátku jsme se do toho nemohli dostat, nemohli jsme se dostat do tempa. Celý zápas jsme kontrolovali vedení, dopouštěli jsme se ale spousty zbytečných ztrát, kterých bylo 16 a dostali jsme z toho 22 bodů. Rozhodně je to věc, na kterou se musíme zaměřit při tréninku. Zvládli jsme ten zápas nakonec velkým rozdílem a to je důležité.”

Šimon Svoboda (forward Basket Brno): „Věděli jsme, že Olomoucko nebude lehký soupeř, i když jsou na konci tabulky. První poločas se nám úplně nedařilo, bylo to vyrovnaný, měli jsme problém hlavně na doskoku a se ztrátami. V třetí čtvrtině jsme si udělali náskok a pak jsme to už uhráli. Dobré vítězství pro nás a pokračujeme.”

Tihomir Bujan (trenér BK REDSTONE Olomoucko): „Gratulace domácím, byl to dnes lepší tým. Brno má velkou kvalitu, není divu, že jsou na prvním místě tabulky. My jsme hráli nejlépe jak jsme mohli, v některých momentech jsme byli dobří, někdy jsme udělali mnoho chyb, které soupeř trestal.”

Lukáš Feštr (rozehrávač BK REDSTONE Olomoucko): ,,Myslím si, že utkání jsme odehráli lépe než s USK, ale bohužel to nestačilo. Brno je ve formě, je těžké hrát proti nim, když uděláte tolik chyb jako jsme udělali dnes my. Darovali jsme jim hodně jednoduchých košů. Opticky to vypadá, že Brno vyhrálo v pohodě, ale myslím si, že 25 minut jsme byli vyrovnaným soupeřem. Udělali jsme mnoho chyb a Brnu darovali jednoduché koše a ten výsledek vypadá tak jak vypadá.”

Počet diváků: 627