Basket Brno: BK REDSTONE Olomoucko

7.1 | 19:00 | STAREZ Aréna Vodova | Vstupenky v síti Ticketportal (Odkaz zde)

Pohled na tabulku před utkáním s Olomouckem se nám líbí. Po šestnácti kolech jsme na prvním místě před Děčínem. V lize jsme zatím zaznamenali jen tři prohry!

Naším sobotním soupeřem ve Starez Aréně Vodova bude tým z opačného konce tabulky. BK REDSTONE Olomoucko má zatím tři výhry, které získal v zápasech se Slávií Praha, Děčínem a Opavou. Všechny tyto utkání vyhrál v domácím prostředí, na venkovních palubovkách má tým z Olomouce bilanci 0:7.

Zápas v Olomouci už máme za sebou. Na konci října jsme na palubovce našeho sobotního soupeře vyhráli bez větších problémů 97:68. Toto utkání vyšlo nejvíc Oleksandru Mishulovi, který již hájí barvy Keravnosu v kyperské lize. Na středomořském ostrovu odehrál zatím jedno utkání, kde pomohl svému týmu k výhře devíti body. Bez ukrajinského guarda jsme odehráli už domácí zápas s Pardubicemi, které jsme vyhráli o patnáct bodů.

V Kooperativa NBL jsme vyhráli šest zápasů po sobě a také deset z jedenácti posledních utkání. Naopak Olomoucko vyhrálo naposled 17. prosince.

Stále si držíme také pozici nejlépe skórujícího tým v lize (97,4 bodu na jedno utkání). Zajímavostí je, že ve středu jsme se utkali s nejlépe bránícím týmem (BK KVIS Pardubice) a teď nás čeká tým, který dostává v průměru nejvíce bodů na utkání (88,5). Jedinou statistikou, ve které nejsme ve vrchní části tabulky je úspěšnost střelby trestních hodů, kde jsme předposlední s úspěšností 65,9 % (posledním týmem je Hradec Králové se 60 procenty).

Atrakce utkání: Poločasová soutěž pro diváky.

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Olomoucko po výměně trenéra předvádí zlepšenou hru a ukazuje, že může být hodně nepříjemným soupeřem. Nesmíme zápas podcenit a nastoupit od první minuty s naší agresivní obranou a protiútoky. Pokud si pohlídáme útočný doskok, tak věřím, že uhájíme domácí palubovku.“

Matěj Dáňa (křídlo Basketu Brno): ,,Před zápasem s Olomouckem se nedíváme na tabulku, musíme ke každému zápasu přistoupit zodpovědně. Věřím, že pokud splníme všechny úkoly jak v útoku, tak v obraně, tak budeme úspěšní.“

Vstupenky si můžete koupit v síti ticketportal. Odkaz zde.