Basket Brno: BK KVIS Pardubice 80:65 (12:7, 19:16, 32:17, 17:25)

Body: Bálint 20 (+7 asistencí), Půlpán 16 (+9 doskoků a 7 asistencí), Djuricic 15, Chatman 13, Puršl 5, Dáňa 3, Křivánek 3, Houzar 3, Stráněl 2 – Vyoral 13, Šafarčík 12, Štěrba 8, Svoboda 7, Čolak 7, Rikič 6, Burda 4, Novotný 3, Švrdlík 3, Pekárek 2

Utkání začalo nepřesnou střelbou na obou stranách. První koš padl až po téměř třech minutách, když skórovali Pardubice. Poté úřadoval Richard Bálint, který dal našich prvních sedm bodů. Po bodově střídmé první čtvrtině jsme vedli 12:7.

Na začátku druhé části hry Pardubice otočili na 13:12, ale tento stav jsme dokázali otočit a do šaten jsme odcházeli za stavu 31:23.

Zápas jsme vyhráli hlavně díky třetí čtvrtině, ve které jsme nastříleli 32 bodů. Už po třech minutách jsme vedli o 17 bodů, pak přidali trojky Chatman a Dáňa a na tabuli svítil stav 51:28. Poslední čtvrtina se dohrávala, příležitost dostali všichni hráči z lavičky včetně vítěze Slam dunk soutěže z All stars game, Milana Stráněla. Právě on přidal v posledních minutách efektní smeč. Zápas jsme dovedli do vítězného konce v poměru 80:65.

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Musím kluky dnes pochválit, protože jsme vstoupili do nového kalendářního roku zodpovědně. První poločas naše hra nebyla dobrá na útočné polovině, měli jsme 11 ztrát, tím jsme drželi hosty ve hře. V poločase místo obvyklého burcování přišlo zklidnění. Hráčům jsme připomněli, že je potřeba se držet našeho konceptu a být důslední v přechodové fázi, nedělat zbytečné ztráty. Nakonec z toho vyplynulo 32 bodů za třetí čtvrtinu, kde jsme ten zápas zavřeli a potom ta poslední čtvrtina se dohrávala. Zkoušeli jsme různé sestavy, jsem rád, že si zahráli kluci z juniorky a kluci z B týmu. Jsou to vysokoškoláci a pro ně je to vzpruha do další práce. Vítězství bereme, ale teď bude sobota, Olomoucko, přijede dobrý tým, který má více porážek a my musíme být připravení. Děkuji všem za podporu a věřím, že v sobotu si cestu do haly najde vícero diváků.”

Dino Repeša (trenér BK KVIS Pardubice): „My jsme přišli připravení a motivováni, ale neukázali jsme to na hřišti. Myslím, že to je velká škoda. Tragická střelba za tři body, s takovou střelbou nemůžeme vyhrát ani proti poslednímu týmu. Určitě musíme udělat nějaké změny, uvidíme další dny a týdny, co to bude.”

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „V prvním poločase jsme nedali spoustu jednoduchých střel. Dobře jsme bránili, ale v útoku jsme se trápili. Jsem rád, že ve druhém poločase z nás spadla “deka“ a začali jsme hrát naši hru. Hráli jsme agresivně, nenechali jsme jim žádné jednoduché střely. Pohlídali jsme si obranný doskok, pivoti se dobře řezali s jejich pivotama a my guardi jsme jim dobře pomáhali.”

Petr Šafarčík (guard BK KVIS Pardubice): „Brno chtělo dnes víc vyhrát od úvodního rozskoku. My jsme do toho zápasu vstoupili špatně a to se pořád opakuje dokola. Je na nás, abychom si to zanalyzovali, protože se to děje celou sezónu. Před zápasem jsem říkal, že můžeme hrát proti těm nejlepším, tak takhle to nepůjde. Budeme rádi, když se dostaneme do A1.”