Basket Brno: BK KVIS Pardubice

4.1.2023 | 17:45

V lednu nás čeká velmi náročný program. Kromě čtyř domácích utkání v Kooperativa NBL i čtvrtfinále českého poháru a na konci měsíce také poslední turnaj severoevropské ligy ENBL.

Domácí lednová utkání:

4.1 vs BK KVIS Pardubice

7.1 vs BK REDSTONE Olomoucko

14.1 vs BK Opava

21.1 vs BK Děčín

První zápas v novém roce odehraje Basket Brno proti soupeři z první čtyřky tabulky Kooperativa NBL, týmu BK KVIS Pardubice.

Brno je po patnácti kolech na prvním místě ligy před druhým Děčínem a třetím Nymburkem. V Kooperativa NBL máme šňůru pěti výher, ale na konci roku 2022 jsme prohráli dva zápasy v severoevropské lize ENBL. Náš soupeř, Pardubice, vyhrál z posledních pěti utkání tři, včetně výhry u mistra v Nymburku, pro kterého to byla už pátá prohra v této sezóně.

Ve Starez Aréně Vodova proti sobě nastoupí nejlepší útok (Brno s průměrem 87,9 bodu na utkání) a nejlepší obrana (Pardubice s průměrem 73,9 inkasovaných bodů na jedno utkání). První vzájemný zápas těchto dvou týmů se odehrál 5. listopadu v Pardubicích, kde jsme vyhráli poměrem 75:65.

Do zápasu už nenastoupí ukrajinský guard Oleksandr Mishula, kterého ze smlouvy vykoupil kyperský tým Keravnos. Další, kdo bude Brnu chybět je dlouhodobě zraněný Jakub Nečas.

Zápas vysílá v přímém přenosu ČT Sport.

Atrakce utkání: Poločasová soutěž pro diváky. Výhru věnuje náš partner.

Před začátkem utkání proběhne minuta ticha na uctění památky Zděnka Hrančíka. Zdeněk byl brněnský sportovní novinář, bývalý basketbalista (druholigová úroveň) a hlasatel basketbalových utkání. Zemřel ve věku 88 let.

Absence utkání: Nečas (zraněný kotník)

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,Čeká nás utkání, kde se potkají staří známí z loňské sezóny. Očekávám velmi fyzické utkání, kde bude rozhodovat každý doskok, každý souboj ve vymezeném území nebo na perimetru. My jdeme do utkání s několika cíli, které jsme si určili a pevně věřím, že i za podpory domácího publika se nám podaří vkročit do nového kalendářního roku vítězně.“

Šimon Svoboda (hráč Basketu Brno): ,,Čeká nás náročné utkání. Pardubice jsou velmi silný a nepříjemný tým. V posledním kole vyhráli nad Nymburkem, ale my už jsme je jednou zdolali a věřím, že se nám to podaří opět.“

Vstupenky se dají koupit online v sítí ticketportal. Odkaz zde: https://www.ticketportal.cz/event/Basket-Brno-BK-KVIS-Pardubice?idp=-1353780.