Basket Brno: Ostrow Wielkopolski

28.12 | 18:00

Ve středu se utkáme s polským týmem BM Stal Ostrow Wielkopolski.

Stal Ostrow má za sebou náročné dva dny. 26. prosince hrál utkání nejvyšší polské ligy proti vedoucímu týmu tabulky, Slasku Wroclaw. Včera nastoupili hráči tohoto úspěšného týmu na zápas proti King Szczecin. Náš první soupeř v této sezóně ENBL vyhrál 72:56.

BM Ostrow Wielkopolski se nachází na třetím místě polské ligy. V ENBL odehrál zatím dva zápasy, kromě včerejšího utkání ještě proti izraelskému týmu Ironi Ness Ziona. Toto utkání skončilo výhrou polského týmu 92:76.

V posledních letech zažívá náš soupeř úspěšné období. V sezóně 2020-21 dokráčel k titulu v nejvyšší polské lize a v loňské sezóně vyhrál národní pohár.

Ostrow Wielkopolski má ve svém kádru několik polských reprezentantů, kteří jsou doplněny kvalitními zahraničními hráči. Nejvýznamnější osobností je Adonis Thomas, který v sezóně 2013-14 nastoupil za dva kluby NBA. Za Orlando Magic hrál čtyři utkání a ve Philadelphii 76ers odehrál dva zápasy s průměrem 6,5 odehraných minut a 3,5 vstřeleného bodu. Dalším zajímavým hráčem v soupeřově sestavě je Scottie Reynolds, kterého si čeští fanoušci mohou pamatovat z jeho působení v Nymburku.  V sezóně 2013-14 odehrál v našem nejúspěšnějším klubu 4 utkání v nejvyšší české lize a ještě 4 utkání ve VTB lize, kde zaznamenal průměr 10 bodů na zápas.

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Ostrow je velmi kvalitní tým, který patří k tomu nejlepšímu co nabízí polská liga. Mají kvalitní zahraniční hráče a polské reprezentanty, takže nás nečeká lehký úkol. Bude to ale pro ně 3. zapas ve 3. dnu, což je pro nás výhoda. Musíme hrát rychle dopředu a mentálně se připravit na fyzickou hru pod oběma koši.”

Průběžnou tabulku ENBL najdete zde.