Basket Brno: Ironi Ness Ziona

27.12 | 17:00

Čeká nás třetí zápas v této sezóně severoevropské ligy ENBL a první v domácím prostředí v této soutěži.

Našim prvním soupeřem v Brně bude tým Ironi Ness Ziona. Izraelský tým má tuto sezónu v ENBL bilanci 1-1, po prohře s polským Ostrowem Wielkopolski a výhře nad týmem Trefl Sopot, zatím druhým nejlepším týmem polské ligy v letošním roce. V izraelské lize se našemu soupeři daří. Je na průběžném třetím místě za vedoucím Hapoelem Tel Aviv a Maccabi Tel Aviv, což jsou týmy, které hrají Eurocup, respektive Euroligu.

V nejvyšší izraelské soutěži, Premier league, je Ironi Ness Ziona pravidelným účastníkem play-off. Mezi čtyři nejlepší týmy se jí ale ještě dostat nepodařilo. Na druhé straně, v sezóně 2020-21 se tomuto týmu podařilo vyhrát FIBA Eurocup, když ve finále porazili právě tým, který do Brna taky přijede, Stal Ostrow.

Tým Ironi Ness Ziona má ve svém kádru kromě izraelských hráčů i několik Američanů. Tři z nich mají zkušenost s nejlepší ligou světa – NBA. Shaq Buchanan odehrál v minulé sezóně dva zápasy za Memphis Grizzlies, když zaznamenal 2 body, 2 asistence a 2 doskoky. Tyler Bey odehrál v sezóně 2020-21 v dresu Dallasu Mavericks 18 utkání s průměrem 3,4 minuty, 1 bod a 1 asistence na zápas. Největší zkušenost z NBA má C.J. Williams, když v sezóně 2017-18 hrával v LA Clippers a o rok později v týmu Minnesota Timberwolves. V týmu Los Angels Clippers odehrál 37 utkání s průměrem téměř 20 minut a 6 bodů na jeden zápas.

My nastoupíme v téměř plné sile, pořád bez zraněného Nečase. Matěj Dáňa se už ze svého zranění dostal a bude na zápasové soupisce. Kanadská posila Danilo Djuricic, která byla v klubu na 14denním try-outu, zůstává v týmu do konce sezóny.

Roman Marko (Generální manažer Basketu Brno): ,,Jsme rádi, že Danilo přijel připraven a již v úvodních utkáních byl pro tým posilou a odvedl dobrou práci. Proto jsme se rozhodli, že zůstane do konce sezony. Věřím, že může být každým dalším zápasem ještě platnější a pomůže nám do dalšího průběhu sezony.“

Druhý zápas dne odehrají v 19:30 dva polské týmy, Stal Wielkopolski a King Szczecin.

Lubomír Růžička (Hlavní trenér Basketu Brno): „Co nás zdobí především oproti Zioně, je týmovost a dobrá chemie. Chceme proto zabojovat a pokusit se vyrovnat naši zápasovou bilanci, protože úvodní kola jsme prohráli, a pokud chceme pomýšlet na postup do play-off, kam se z naší skupiny kvalifikují čtyři nejlepší z osmi, tak musíme doma dvakrát zvítězit. Budeme v roli outsiderů, protože jsou to dva celky, které patří ve svých ligách ke špičce. Navíc hrají v soutěžích, které jsou na vyšší úrovni než ta česká“.

Lístky se pořád dají koupit přes ticketportal: Odkaz zde.