Po Vánocích se v Brně uskuteční turnaj severoevropské ligy ENBL. 27.-28. prosince se ve STAREZ Aréně Vodova utkáme s týmy z Polska a Izraele.

Program:

27.12.

17:00 Ironi Ness Ziona: Basket Brno

19:30 STAL Ostrow: King Szczecin

28.12.

15:30 King Szczecin: Ironi Ness Ziona

18:00 Basket Brno: STAL Ostrow

Vstupenky jsou již k zakoupení v sítí ticketportal. Na výběr jsou lístky na jeden konkrétní den za 200 Kč a také vstupenka na celý turnaj, která stojí 350 Kč. Na jednotlivá utkání se vstupenky neprodávají.

https://www.ticketportal.cz/nevent/Basket-Brno?idp=-1353825

ENBL je nová soutěž, která měla premiéru loni. Součástí prvního ročníku bylo i Brno, které dokázalo vyhrát bronzové medaile. Tento rok se navýšil počet účastníků a celá soutěž je mnohem kvalitnější.

První turnaj v této sezóně severoevropské ligy jsme odehráli v polském Štětíně. Utkali jsme se s domácím týmem King Szczecin a s estonským Tartu Ulikool. Oba zápasy jsme prohráli, ale v lize ještě nic není ztracené. V domácím prostředí ale potřebujeme vyhrát, abychom si udrželi naději na dobrý výsledek a postup do play-off.

Výsledky prvního turnaje:

Basket Brno: King Szczecin 78:87

Basket Brno: Tartu Ulikool 75:77

Hlavně druhý zápas proti estonskému Tartu byl pro nás velmi smolný. Prohráli jsme košem v posledních sekundách utkání, přičemž jsme měli výhodu poslední akce, ale ta se nám nepovedla a tak jsme odjeli domů bez výhry.

Do Brna přijede na konci prosince právě tým ze Štětína, další polský tým STAL Ostrow a izraelský Ironi Ness Ziona.

Oba polské týmy hrají nejvyšší soutěž, Energa Basket Liga. Ostrow Wielkopolski je s bilancí 9:3 na průběžném druhém místě tabulky za vedoucím Slaskem Wroclaw, který v lize ještě neprohrál. V minulé sezóně skončil tento tým v hlavní části na třetím místě, ale poté prohrál ve čtvrtfinále play-off. Ostrow Wielkopolski dokázal vyhrát nejvyšší polskou ligu v sezóně 2020-21, kdy také skončil v základní části třetí, ale play-off prošel bez problémů a po finálové výhře nad Zielnou Gorou 4:2 na zápasy se těšil z premiérového titulu.

Izraelský tým Ironi Ness Ziona hraje nejvyšší izraelskou soutěž Super League. V této sezóně je zatím na druhém místě tabulky, za vedoucím Hapoel Tel-Aviv. Má lepší bilanci jako tým Maccabi Tel-Aviv, který hraje Euroligu, i když s nimi prohrál v úvodním kole 95:87.

Ness Ziona má v ENBL za sebou také první dvě utkání. Právě s Ostrowem Wielkopolski prohrál 92:76, poté si ale připsal výhru nad týmem Trefl Sopot 100:92.