NH Ostrava: Basket Brno 92:94 (18:26, 23:28, 29:18, 22:22)

Body: Morgan 32, Radukič 21, Mathon 11, Majerčák 10, Šmíd 4, Týml 4, Belikov 4, Svoboda 3, Jakel 3 – Chatman 24, Puršl 15, Bálint 13, Djuricic 11 (+7 doskoků), Kraković 9, Svoboda 8, Mishula 7, Půlpán 6 (+7 asistencí), Křivánek 1

Utkání v Ostravě sice začalo košem domácího Majerčáka, ale hned poté se prosadili Bálint, Puršl, Chatman a Svoboda, kteří nás poslali do vedení 10:2. Po pěti minutách jsme už vedli o 10 bodů (15:5), první čtvrtina nakonec skončila 26:18 pro nás.

Ve druhé části hry nás po pěti minutách dvěma trojkami poslal Bálint do vedení o dvacet bodů (48:28) a sice domácí dokázali snížit, poločasové skóre 54:41 mluvilo v náš prospěch.

Ve třetí čtvrtině jsme si 7 minut drželi dvouciferný náskok, ale poté přišli dvě trojky Morgana a bylo snížené na 64:68. Po třetí části hry jsme vedli už jen o dva body.

Poslední čtvrtinu jsme začali dobře. Chatman zvyšoval na 77:72, Ostrava ale dokázala vyrovnat. Po čtyřech minutách domácí tým už vedl (80:79). Pak jsme předvedli velmi důležitou, osmi bodovou šňůru, díky které jsme se dostali do vedení 87:80 a vypadalo to na rozhodující náskok v utkání. Domácí Morgan si ale nechal na poslední dvě minuty několik trojek, kterými utkání zdramatizoval. Naštěstí nás v závěru nezradili trestní hody a protože poslední akce domácím nevyšla, v Ostravě jsme vyhráli 94:92.

I po tomto souboji tedy zůstáváme na prvním místě tabulky Kooperativa NBL. Nejbližší utkání odehrajeme 27. a 28. prosince v domácím prostředí v rámci severoevropské ligy ENBL.

V lednu nás čeká několik domácích utkání v Kooperativa NBL, hned 4.1 se ve STAREZ Aréně Vodova střetneme s Pardubicemi a 7.1 s Olomouckem.

Lubomír Růžička (kouč Basket Brno): „Myslím, že pro diváky jsme viděli skvělý zápas. První poločas jsme hráli přesně náš basket, hráli jsme velmi chytře. Udělali jsme pár ztrát, na které jsem kluky nabádal, ať nedělají. Ve druhém poločase jsme udělali spoustu chyb, domácí se chytli, šli přes nás a ikdyž jsme byli +7, tak jsme si to zase zkomplikovali. Malik Morgan měl skvělý den a moc často se nestává, že když má hráč 7 trojek a jeho tým nakonec prohraje. Výhru bereme a jsme za ni rádi. Myslím, že tady to bude mít hodně soupeřů těžké. Všem fanouškům NBL šťastné a veselé Vánoce a jelikož je to pro nás poslední zápas letos, tak vše dobré i do Nového roku.”

Šimon Svoboda (forward Basket Brno): „Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Měli jsme výborný vstup do utkání, udělali jsme si bodový polštář. Bohužel pro nás se ve druhém poločase rozstřílel Morgan, ale nakonec jsme vyhráli a jsme rádi za toto vítězství.”