NH Ostrava: Basket Brno

21.12 | 17:30

V Ostravě se v posledním předvánočním utkání Kooperativa NBL střetne domácí tým NH Ostrava a Basket Brno. Brno je po čtrnácti odehraných kolech na průběžném prvním místě tabulky před Nymburkem, Děčínem a Kolínem. Tuto pozici si bude chtít udržet i v souboji s prozatím sedmou Ostravou. Ta prožívá vydařené období, když z posledních pěti zápasů vyhrála čtyři, dostala se do nejlepší osmičky soutěže a téměř se dotáhla na loňského finalistu, tým BK Opava.

V individuálních statistikách táhne domácí tým NH třetí nejlepší střelec soutěže (Morgan s 28,3 body) a nejlepší doskakující hráč (Mathon s 11,2 doskoky na utkání). Brno má naopak Viktora Půlpána, druhého nejlepšího střelce za 2 body co se úspěšnosti týče (71,7 %).

V týmových statistikách je klub Basket Brno na předních příčkách v téměř všech důležitých ukazatelích. Jsme druhým nejlepším týmem ve vstřelených bodech (87,5), třetím nejlepším týmem v počtu obdržených bodů (79,0), nejlepší tým v počtu asistencí na jedno utkání (20,3) a také nám patří čtvrté a druhé místo v úspěšnosti střelby za 3, respektive za 2 body.

První vzájemný duel odehrály tyto dva týmy 23.11 v brněnské STAREZ Aréně Vodova, kde domácí Basket Brno zvítězil 82:72.

Brno se bude chtít vítězně naladit na vánoční turnaj ENBL, který se odehraje 27.-28. prosince v domácí hale na Vodově ulici.

Absence v utkání: Dáňa (zlomená ruka), Nečas (zraněný kotník).

Tomáš Nesrovnal (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Ostrava je velmi kvalitní a nebezpečný soupeř, vyhrála čtyři z posledních pěti zápasů. Pokud do zápasu vstoupíme koncentrovaně, začneme od dobré obrany, pohlídáme si doskok a v útoku navážeme na kvalitní výsledky z posledních zápasů, pak budeme v Ostravě úspěšní.”

Šimon Svoboda (hráč Basketu Brno): ,,Ostrava má teď vydařené období, vyhrála těžký zápas v Opavě i v Praze s USK. Myslím si, že klíčem k úspěchu je dobrý začátek, silná obrana a doskok. Pokud podáme výkon, jako v posledních zápasech, tak věřím, že si z Ostravy odvezeme výhru.“