Basket Brno: Královští Sokoli 96:73 (21:19, 24:15, 28:20, 23:19)

Body: Chatman 19 (+11 doskoků), Mishula 13, Půlpán 13 (+5 asistencí, +5 doskoků), Svoboda 11, Bálint 11, Krakovič 11, Puršl 9, Djuricic 6 (+5 asistencí), Křivánek 3 – Autrey 26, Peterka 12, Šturanovič 8, Goga 8, Mandalinič 5, Škranc 5, Kábrt 4, Svojanovský 3, Vlček 2

Do utkání jsme nevstoupili dobře. Rychle jsme prohrávali 2:10. Postupně jsme se ale dostali do tempa a 3 minuty před koncem, po trojce Chatmana, jsme poprvé v utkání vedli (15:14). Po první části hry byl stav 21:19.

Ve druhé čtvrtině jsme si po čtyřech minutách vypracovali náskok deseti bodů a dvě minuty před koncem po další Chatmanově trojce byl stav už 44:29.

Druhý poločas jsme začali šňůrou 8:2. Čtyři minuty před koncem jsme vedli o 20 bodů a tento náskok jsme si udržovali až do konce utkání. Zápas se ve čtvrté části hry dohrával, náskok jsme si udržovali.

Výhra v kombinaci se včerejší prohrou Nymburka nás posunula na první místo tabulky Kooperativa NBL. Jako jediný tým máme jen 3 prohry.

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „Nebylo to úplně jednoduché utkání. Věděli jsme, že Hradec nepřijede s poraženeckou náladou. Na začátku to ukázali, nám chvíli trvalo, než jsme se dostali do tempa. Myslím si, že od druhé čtvrtiny jsme diktovali naši hru a hráli jsme tak, jak jsme zvyklí. Jsem na ten tým pyšný, protože dnes bojovali za hlavního trenéra, který má nemocného jednoho člena rodiny a právě proto jsme se rozhodli, že ten zápas povedu já. Jsem na kluky pyšný a ukázali jsme, že tady v Brně máme silnou týmovou chemii a to je pro náš tým opravdu důležitý.”

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „Zápas byl dobrý, škoda, že jsme nedali stovku. Na začátku jsme si nepohlídali obranný doskok a první čtvrtina byla z naší strany utrápená. Pak jsme si něco řekli a hned jak jsme to začali plnit, tak jsme šli přes ně. Když hrajeme jako tým, tak to bylo skvělý. Byly tam chvilky, kdy nás dotáhli, ale když jsme dělali to, co jsme chtěli, tak to byl náš zápas. Myslím si, že jsme to kontrolovali od začátku do konce.”

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): „My jsme měli dobrý úvod, Brno jsme zaskočili, vedli jsme. Poté jsme měli hluché pasáže, kde dalo Brno několik protiútoků a šlo přes nás. Pak už tu hru domácí kontrolovali. V zápase jsme měli i dobré pasáže, ale nedokázali jsme to stáhnout pod 15 bodů. Brno ten náskok ještě vygradovalo trojkou těsně před koncem na nejvyšší rozdíl. Mrzí mě, že někteří naši hráči, pod dojmem porážky, přestali hrát. Někteří hráči hráli bez nápadu a energie. To my nesmíme a naštvalo mě to. Brno bylo dnes ale jednoznačně lepší.”

Ondřej Peterka (křídlo Královští sokoli): „My jsme jeli do Brna s tím, že jsme se chtěli pokusit o překvapení, ale bohužel dnes bylo Brno lepší, i když začátek se nám povedl. Ve druhém poločase jsme špatně bránili, nedoskakovali jsme a je to škoda, ale ve středu máme důležitý zápas s Olomouckem a musíme se na to připravit.”

Diváci: 432