Basket Brno: Královští Sokoli

17.12 | 18:00 | Starez Aréna Vodova | Vstupenky ZDE

Basket Brno je po třinácti odehraných zápasech na průběžném sdíleném prvním místě v tabulce nejvyšší Kooperativa NBL. Máme stejnou bilanci jako vedoucí Nymburk (10-3), ale horší skóre. V domácím prostředí haly Vodova jsme prohráli jen jednou a to právě s mistrem z Nymburka. Na druhé straně, náš soupeř, tým z Hradce Králové, vyhrál v sezóně pouze dvě utkání a společně s Olomouckem je na posledním místě tabulky. Je třeba ale podotknout, že dvě utkání ze čtyř zápasů vyhrál na venkovní palubovce.

První vzájemné utkání v této sezóně odehrály tyto dva týmy na začátku října. Zápas se skončil výsledkem 87:70 pro hosty z Brna. Tato výhra se ale nerodila jednoduše. Ještě po poločase vedl domácí tým Královských sokolů. Hlavně díky výborné třetí čtvrtině jsme zápas nakonec dovedli do vítězného konce.

Souboj s Hradcem je posledním domácím utkáním Basketu Brno před Vánoci a předposledním soubojem v Kooperativa NBL v roce 2022. Příští týden odehrajeme souboj v Ostravě a ve svátečním období, od 27-28 prosince budeme hostit turnaj severoevropské ENBL.

Do utkání už nenastoupí Richard Körner, který se s klubem dohodl na ukončení spolupráce. Naopak, druhý zápas po svém návratu odehraje kanadská posila, Danilo Djuricic. V sobotu nenastoupí také Nečas a Dáňa, kteří se léči z dlouhodobých zranění.

Atrakce utkání: Poločasová soutěž pro diváky. Cenu do soutěže věnuje společnost Candy Store.

Absence v utkání: Nečas (zraněný kotník), Dáňa (zlomená ruka)

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Hradec již není stejným týmem, se kterým jsme se setkali naposled. Hlavním důvodem je příchod Lamba Autreyho, který se okamžitě stal nejlepším hráčem. Tým táhnou také další zahraniční hráči, které si budeme muset pohlídat. Do zápasu musíme vstoupit koncentrovaně, protože právě vstup do utkání může být velmi důležitý. Hradec je nebezpečný soupeř a my musíme od začátku diktovat tempo utkání.“

Petr Křivánek (hráč Basketu Brno): ,,V sobotním utkání budeme chtít Hradci vnutit naši hru a hrát ve 100 % nasazením. Doufám, že nás naši fanoušci budou hnát k prodloužení vítězné série a společně s nimi si zápas užijeme.“

Vstupenky si můžete koupit dopředu v sítí ticketportal. Odkaz na nákup zde.