Klub Basket Brno bude i tyto Vánoce pomáhat Klárce. Klárka se narodila o tři měsíce dříve než ostatní miminka. Vážila jen o trochu víc než 1 kilo. V inkubátoru strávila skoro měsíc napojena na kyslík. Po opakovaných resuscitacích prodělala Klárka krvácení do mozku a kvůli tomu trpí dětskou mozkovou obrnou. Doktoři tvrdili, že nikdy už nebude chodit ani mluvit.

Dnes je Klárce 6 let a po mentální stránce je naprosto v pořádku. Po fyzické stránce je to horší: leze pouze po čtyřech, avšak díky intenzivnímu cvičení, dokonce pomalu začíná stoupat a chodit s chodítkem. Pravou ruku moc nedokáže používat, často mívá křeče a nožky i trup jsou velice slabé a musí hodně cvičit.

Kromě různých terapií (ergoterapia, hipoterapia) jezdí Klárka i na delší rehabilitační pobyty, které ale nejsou hrazeny pojišťovnou. Jeden takový pobyt vyjde na 60 tisíc Kč a je potřeba vyjít alespoň na čtyři takové rehabilitace do roka, aby měly nějaký výsledek.

Pokud Klárka nezačne co nejdřív chodit, hrozí ji operace kyčlí. Potřebuje na to kvalitní ortézy, které stojí 3 000 EUR. Pojišťovna na tyto ortézy však nemůže přispět.

Abychom jako klub Klárce dokázali pomoci a vybrat co nejvíce, udělali jsme několik kroků:

  1. Celý výtěžek ze vstupného na utkání s Královskými Sokoli (17.12 v 18:00) bude právě pro Klárku (cena jedné vstupenky je 150 Kč).
  2. Každý hráč a člen realizačního týmu Basketu Brno přispěje částkou 1 000 Kč.
  3. Na domácích utkáních KNBL i ENBL (17.12, 27.12, 28.12, 4.1, 7.1) bude u vstupu kasička, do které může každý fanoušek přispět libovolnou částku.

Pomoct Klárce se dá i příspěvkem na účet: 2201235032/2010 s variabilním symbolem 1852018.

Klárce bude vybraná částka předána na vybraném domácím utkání v lednu.

Děkujeme, že spolu s námi Klárce pomůžete!