SK Slavia Praha: Basket Brno 70:90 (20:27, 13:23, 23:21, 14:19)

Body: Bruner 18, Dworsky 18, Radek Pumprla 9, Pavel Pumprla 8, Bernath 8, Kheil 7, Jelínek 2 – Bálint 19, Puršl 15 (+6 doskoků), Mishula 14, Chatman 11, Djuricic 8 (+5 doskoků), Křivánek 8, Svoboda 6, Půlpán 4(+6 asistencí), Krakovič 4, Kubín 1

Utkání v hale Eden začalo košem Puršla, na kterého navázal Svoboda, Chatman a Bálint. Po dvou minutách jsme vedli 11:0 a domácí trenér si musel vzít time-out. Oddechový čas pomohl a Slavia snížila na 9:11. Celý čas jsme si ale náskok udržovali. První čtvrtinu zakončil dvěma trojkami Danilo Djuricic a upravil na 27:20.

V druhé části hry jsme svůj náskok navyšovali. Po třech minutách dal Chatman trojku, kterou zvýšil na 39:23. Poté košem Bálint a opět Chatman za tři navýšili už na rozdíl 21 bodů. Poločas nakonec skončil 50:33 v náš prospěch.

Třetí čtvrtina začala trojkou Bálinta. Vypracovaný náskok jsme si udržovali po celou dobu a i když jsme tuto část hry prohráli o dva body, konečné skóre 71:56 bylo pro nás velmi příznivé.

Poslední čtvrtinu jsme začali šňůrou 6:0 a dostali jsme se do vedení 77:56. Do hry se v této části hry dostali i hráči z lavičky. Náskok dvaceti bodů jsme si udrželi do konce a z Prahy si domů odvážíme výhru 90:70. Také druhý zápas v sezóně proti Slavii vyhráváme a v tabulce Kooperativa NBL se dotahujeme na vedoucí Nymburk.

Lubomír Růžička (kouč Basket Brno): „Tak v první řadě bych chtěl svým hráčům pogratulovat, přistoupili k utkání velmi zodpovědně, myslím si, že jsme hráli v určitých vlnách, ale byli jsme asi lepším týmem. Bodový polštář 20 bodů – pohybovalo se to mezi 15 a 20 body. Občas jsme si sebrali nějakou bláznivou střelu z toho, že jsme to chtěli více strhnout, ale OK. Pro nás to byl sedmý zápas v posledních 14 dnech, takže jsme měl trochu strach, jak budeme vypadat po té sérií různých výjezdů, které jsme absolvovali, a máme konečně dva dny volna a strašně se na ně těšíme.”

Matěj Rychtecký (křídlo Basket Brno): „Zápas jsme načali v dobrém tempu, dobrý náskok 0-11, pak jsme bohužel trochu polevili a Slavia nás dotáhla, pak se to první dvě čtvrtiny přelévalo, vybudovali jsme si menší náskok a po poločase jsme začali střílet zbytečné střely, takové celkem uspěchané, tak to začalo být takové napínavé, stáhlo se to nějak na 13 bodů a potom jsme začali dobře bránit, vypracovali jsme si dobré střely a nakonec jsme vyhráli o 20 bodů.”