Slavia Praha: Basket Brno

10\.12 | 18:00

V sobotu odehrajeme třetí zápas v tomto týdnu. Po úspěšném mikulášském utkání ve středu proti USK Praha a čtvrteční výhře v osmifinále českého poháru na půdě Svitav nás čeká 12. kolo Kooperativa NBL. Našim soupeřem bude pražská Slavia, se kterou jsme tuto sezónu odehráli již jedno vzájemné utkání. V prvním kole jsme na domácí palubovce vyhráli 92:79. Nejvíc se v tomto zápase dařilo Chatmanovi, který nastřílel 23 bodů a k tomu přidal 7 asistencí a 7 doskoků. Na straně soupeře hrál výborně Robert Rožánek, který nám dal 21 bodů.

V Praze se budeme snažit dotáhnout na první Nymburk, který má odehraný o zápas navíc. Pokud se nám podaří vyhrát, budeme mít opět stejnou bilanci, jako právě hegemon z Nymburka. Naopak Slavie je na druhém konci tabulky. Z 11 zápasů vyhrála jen 3 a proto jí patří průběžné 10. místo. Nicméně naprosto nečekaně se nováčkovi podařilo získat skalp mistra z Nymburka právě na domácí palubovce.

Do utkání nenastoupí Matěj Dáňa a Jakub Nečas, kteří bojují s dlouhodobými zraněními. Začnou trénovat na konci prosince, respektive na začátku ledna. Dalším, kdo přibyl na listinu zraněných hráčů je Richard Körner. Jeho zranění není vážné, ale do zápasu nenastoupí.

Pod košem se ale bude v utkání se Slavii pohybovat staronová tvář. Hráč, který nám v minulé sezóně pomohl k zisku bronzových medailí, Kanaďan Danilo Djuricic. Danilo se s klubem dohodl na 14denním try-outu během kterého má přesvědčit trenéry, aby s týmem zůstal do konce sezóny.

Absence v utkání: Jakub Nečas (zraněný kotník), Matěj Dáňa (zlomená ruka), Richard Körner (zraněný kotník)

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Slavie se rychle adaptovala na nejvyšší soutěž a hraje velmi pohledný basketbal. Na domácí palubovce jsou velmi nebezpečný, o čemž se přesvědčil i Nymburk. Jedeme teď v náročném zápasovém kolotoči, i proto musíme do utkání vstoupit koncentrovaně a nedovolit žádné podcenění.“

Viktor Půlpán (hráč Basketu Brno): ,,Na palubovce Slavie nás nečeká vůbec jednoduchý zápas. Dokázali porazit i Nymburk, takže na utkání musíme být 100% připravení a nic nepodcenit.“