Do Basketu Brno přichází staronová tvář. Kanaďan Danilo Djuricic pomohl Basketu Brno v minulé sezóně k bronzovým medailím a teď se na Vodovu ulici vrací.

V minulé sezóně se k našemu A týmu připojil Danilo před začátkem skupina A1. Celkově odehrál v Kooperativa NBL 30 zápasů a zapisoval v průměru 5,7 bodu a 5,1 doskoku na utkání.

Po konci sezóny v Česku zamířil do Kanady, kde hrál CEBL (nejvyšší Kanadská soutěž) v týmu Scarborough Shooting Stars. Zajímavostí je, že v tomto týmu byl společně se současným hráčem Basketu Brno, Kameronem Chatmanem.

Danilo začal s basketbalem ve svých jedenácti letech. Studoval na Harvardu, kde ve druhém ročníku studia, v roce 2018, zaznamenal kariérní maximum 20 bodů, 5 doskoků a 2 asistence proti Rhode Island Rams. Danilo byl také součásti kanadského národního týmu do 16 let, kde v roce 2015 zaznamenal 12,2 bodu a 9,2 doskoku na utkání a pomohl tak týmu Kanady ke stříbru ve FIBA Americans Under-16 Championship. Také byl klíčovým členem kanadského kádru, který vyhrál zlato na mistrovství světa hráčů do 19 let v roce 2017, kde tento tým porazil i USA. Na tomto šampionátu zapisoval průměrně 10,4 bodu a 4,7 doskoku na jeden zápas.

Roman Marko (generální manažer Basketu Brno): ,,Do týmu se po loňské úspěšné sezóně vrací Danilo Djuricic, který nám pomohl k bronzovým medailím. Danilo projevil zájem o angažmá v Brně do konce této sezóny. Domluvili jsme se prozatím na 14denním try-outu. Pokud by uspěl, bude pokračovat do konce sezóny. Věříme, že Danilo přinese agresivitu pod košem, na doskoku a v protiútoku. Přeji Danilovi hodně štěstí a doufám, že nám pomůže k naplňování našich cílů.“

Danilo Djuricic (hráč Basketu Brno): ,,Jsem rád, že jsem zpátky v Brně, je skvělé být zase s týmem. Je tady skoro stejný tým, jako v minulém roce, takže pro mě bylo snadné se přizpůsobit. Hráči i realizační tým prožívají opět úžasnou sezónu a bojujeme o nejvyšší příčky. Já se těším, až budu na hřišti a budu bojovat, abychom se udrželi na vrchních pozicích v tabulce a abychom na konci sezóny opět dosáhli na medailovou pozici.“