Tuři Svitavy: Basket Brno

Osmifinále českého poháru | 8.12 | 19:30

Den po vítězném utkání Kooperativa NBL cestujeme do Svitav, na utkání osmifinále českého poháru. Domácí tým Tuři Svitavy hrají v této sezóně první ligu, což je druhá nejvyšší soutěž v Česku. Ve skupině východ jsou jasně na prvním místě, když z dvanácti zápasů ani jednou neprohráli.

Potkali se i s týmem Basket Brno U23, který v této soutěži drží průběžné třetí místo. Trenérem tohoto týmu je Martin Vaněk, který své poznatky ze vzájemných zápasů určitě využije při skautingu. Trenérem domácího týmu je Peter Bálint, otec našeho rozehrávače, Richarda Bálinta.

V týmu Svitav působí i bývalý hráč Basketu Brno a mládežnický reprezentant Tomáš Jansa a také další bývalý hráč Brna, Jakub Jokl.

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,Osmifinále českého poháru nás přivedlo na palubovku Svitav, které patří ke špičce druhé nejvyšší soutěže. Osobně ten zápas vnímám jako specifický, protože ve Svitavách jsem zažil šest skvělých sezón a mám jak v klubu, tak i ve městě spoustu přátel. Na utkání se moc těším, ale zároveň musím připravit tým v té náročné sérii zápasů, které hrajeme v řadě za sebou. Myslím si ale, že po výhrách se dobře regeneruje. Do Svitav jedeme s odhodláním splnit roli favorita a postoupit do nejlepší osmičky. Samozřejmě si musíme dát pozor na velmi dobrou a organizovanou hru domácího celku, kterou vede Peter Bálint.“