Basket Brno: USK Praha 101:83 (36:20, 22:13, 21:30, 22:20)

Body: Chatman 20 (+7 doskoků), Bálint 20, Mishula 17, Krakovič 15 (+6 doskoků), Puršl 11, Stráněl 5, Svoboda 4, Křivánek 4, Viktor Půlpán 4 (+6 asistencí, +6 doskoků), Marek Půlpán 1 – Okauru 25, Pipes 23, Vyroubal 9, Vlk 8, Bohm 8, Eduardo 6, Fuxa 2, Samoura 2

Utkání s USK Praha sledovalo ve STAREZ Aréně Vodova 1201 diváků, z toho 1137 dětí. Nikdy předtím nebylo na utkání nejvyšší basketbalové ligy více dětí!

Zápas jsme začali výborně, po dvou minutách svítil na tabuli stav 10:3. Po čtyřech minutách první části jsme vedli už o 10 bodů a nakonec, hlavně díky perfektní střelbě, skončila první čtvrtina 36:20. Trefovali jsme i ve druhé části hry, po které jsme šli do šaten za stavu 60:33. Poslední koš Stráněla ale rozhodčí neuznal a tak bylo poločasové skóre 58:33.

Třetí čtvrtina vyšla našemu soupeři. USK stáhli náš náskok, ale do výraznějších problémů jsme se nedostali. Už tak vysoké skóre jsme navyšovali i v poslední části hry, kdy jsme přesáhli 100 bodovou hranici. Výborný zápas odehráli Chatman a Bálint, naši dva nejlepší střelci, Oleksandr Mishula i kapitán Jakub Krakovič. V poslední části utkání nastoupil také bratr Viktora Půlpána Marek, který zaznamenal svůj první start v Kooperativa NBL a dal také svůj první bod.

Po dnešní výhře jsme se posunuli na sdílené první místo v tabulce Kooperativa NBL, o které se dělíme s Nymburkem.

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „V první řadě jsme rádi za vítězství, protože tady byla plná hala dětí, pro které jsme to utkání hráli. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, jak v útoku, tak v obraně. Všechno nám vycházelo, trefovali jsme těžké střely. Bylo jasné, že USK to nezabalí, má kvalitní tým. V druhém poločase začal víc bojovat a utkání se začalo trochu lámat. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli, dali jsme 101 bodů a hrála spousta mladých hráčů.”

Jakub Krakovič (pivot Basket Brno): „Určitě jsme rádi za výhru, vrátili jsme USK prohru z prvního vzájemného zápasu. První poločas jsme hráli s velkou lehkostí, dali jsme 58 bodů, dokázali jsme si půjčit míč. Samozřejmě nám k tomu pomohla vysoká úspěšnost střelby. Myslím si, že jsme tím USK zaskočili, nedokázal být tak agresivní. Jak to v takových zápasech bývá, přišlo trochu polevení, mysleli jsme si, že to jen odchodíme a bude to stačit. USK je ale kvalitní tým, který s tím chtěl něco udělat, ale ten náskok jsme si dobře pohlídali. Připsali jsme si další výhru, zítra nás čeká pohár, v sobotu těžký zápas na Slavii, jedeme dál v tom kolotoči. Dnes zejména na útoční polovině jsme předvedli pěkný basket. Věřím, že děti ze škol si to užily a že nás přijdou podpořit i v jiné dny, nejen teď, když to měli místo školy.”

Francesco Tabellini (trenér USK Praha): „V první čtvrtině jsme dostali od domácích facku, nebyli jsme schopni čelit jejich tlaku. Věděli jsme, že Brno výborně doskakuje. Dnes hrálo týmově, byl to tým, který drží pohromadě. Udržoval si bodový rozdíl, i když to v některých momentech pro něj nebylo jednoduché. Chci říct, že musíme hrát po celých 40 minut s tím správným mentálním nastavením.“

Michael Okauru (guard USK Praha): „Byl to těžký zápas. Brno má velmi dobrý tým, mělo dnes hodně střel. Musíme se ještě jednou na to podívat a připravit se na další utkání.”

Diváci: 1201 (z toho 1137 dětí)