Basket Brno: USK Praha

7.11 | 12:30 | STAREZ Aréna Vodova

Předehrávka 15. kola Kooperativa NBL přinese ve STAREZ aréně Vodova duel mezi Basketem Brno a USK Praha. Utkání se odehraje v netradiční čas a to již ve 12:30. Půjde totiž o mikulášské utkání, které je určeno hlavně dětem, mládeži a studentům. Do haly by mělo dorazit kolem 1200 dětí, což by znamenalo rekord v počtu dětí na utkání nejvyšší basketbalové ligy v Česku!

S USK jsme již jeden zápas v sezóně odehráli. V Praze jsme v říjnu nepodali dobrý výkon a odnesli jsme si prohru 95:73. 27 bodů nám dal Shawn Pipes a s 20 body se přidal David Böhm. To jsou hráči, na které si určitě budeme muset dát pozor. Právě Shawn Pipes je momentálně nejlepší střelec celé ligy (průměr 20,8 bodu na zápas).

USK Praha je v této chvíli na sedmém místě tabulky s bilancí 4 výhry a 5 proher. My jsme po výhře v Kolíně na skvělé druhé příčce za vedoucím Nymburkem.

Náš soupeř má za sebou dobrý úvod ligy. Po čtyřech kolem měl bilanci 3:1, jenže poté přišla série čtyř porážek, dvě z nich byly těsné o dva, respektive tři body. V posledním kole se ale sovy z Folimanky na duel v Brně naladili vítězně, když vyhráli pražské derby nad Slavii (92:81).

Atrakce utkání: Neoficiální pokus o překonání rekordu v počtu dětí na basketbalovém utkání. Poločasové soutěž, kde bude zástupce každé přítomné školy bojovat o cenné výhry.

Absence utkání: Dáňa (zlomená ruka), Nečas (zraněný kotník)

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Čeká nás těžký zápas. USK hraje velmi dobrý basketbal založen na agresivní obraně a rychlém protiútoku. Pražany táhne americká dvojice Pipes a Okauru, které si budeme muset pohlídat. V prvním zápase nás USK porazilo o 20 bodů, takže jim máme co vracet. Věřím, že jsme se z tohoto zápasu poučili a nedovolíme soupeři jeho hru.“

Šimon Puršl (pivot Basketu Brno): ,,Týmu USK máme co vracet, v Praze jsme prohráli, takže určitě budeme chtít tuto prohru odčinit. Utkání bude v netradiční čas, přijedou děti ze škol a já doufám, že si to všichni užijí. Pro nás hráče je to zápas, na který jsme motivováni a chceme si připsat další výhru do tabulky.“