BC GEOSAN Kolín: Basket Brno 81:92 (25:25, 17:27, 21:25, 18:15)

Body: Číž 20, Slavinskas 16, Jelínek 15, Šiška 10, Novotný 9, Mareš 7, Petráš 4 – Chatman 19 (+7 doskoků, +5 asistencí), Bálint 16, Puršl 15, Půlpán 13 (+8 doskoků, +5 asistencí), Mishula 11, Svoboda 6, Krakovič 6 (+7 doskoků), Křivánek 3, Körner 3

Utkání v Kolíně jsme začali s velmi dobrou energií a především agresivně. Po přihrávce Chatmana dal první body Půlpán a následně jsme získali míč a Puršl zvyšoval na 4:0. Poté ale Kolín otočil dvěma koši s faulem. V první čtvrtině se hrál vyrovnaný zápas, konečné skóre 25:25 tomu odpovídalo.

Po dvou minutách druhé čtvrtiny jsme již vedli o 5 bodů. Pět minut před koncem jsme díky sedmi bodové šňůře zvýšili na 41:32 a později zvyšoval Chatman tří bodovou střelou na 48:36. Domácí ale snížili na rozdíl šesti bodů. Poločas jsme zakončili čtyřmi body v řadě a do šatny jsme odcházeli s deseti bodovým náskokem.

Ve třetí čtvrtině jsme si vypracovaný náskok udržovali. Tři minuty před koncem si však udělal pátý faul Mishula, který do té doby hrál velmi dobré utkání.

Čtvrtou část zápasu jsme nezačali dobře. Díky šňůře 7:0 domácí snížili na rozdíl sedmi bodů. Rozlet Kolína zastavil trojkou Bálint. 5 minut před koncem domácí dali koš na 75:80. Opět jsme ale dokázali zareagovat a Chatman s Půlpánem zvyšovali na rozdíl deseti bodů. V poslední minutě přidal Viktor Půlpán další čtyři body. Z Kolína si odvážime důležitou výhru, díky které se posouváme zpět na druhé místo tabulky Kooperativa NBL.

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,V první řadě bych chtěl pogratulovat svým svěřencům, svému týmu. Myslím si, že jsme si tady zasloužili dnes vyhrát, vedli jsme bezmála 33 minut. Co k zápasu jako takovému. Myslím si, že rozhodlo naše nasazení ve druhé čtvrtině. Byli jsme rychlejší a utáhli jsme šrouby v obraně a vytvořili jsme si bodový polštář. Sice domácí snížili na rozdíl pěti bodů, ale bylo vidět, že když nám přestalo padat, jsme si pomohli útočným doskokem a myslím si, že jsme byli dnes lepším týmem. Zaslouženě si odvážíme výhru, která je pro nás osmá. Po 11. kolech máme 8:3, což je bilance, kterou jsme chtěli. Protože v první polovině základní části jsme hráli pětkrát venku na hřištích týmů z první šestky. Takže jenom z první šestky jsme hráli doma proti Nymburku a ta bilance je fajn, ale nesmíme usnout na vavřínech.”

Viktor Půlpán (hráč Basketu Brno): ,,Tak tenhle zápas bych hodnotil pozitivně. Hráli jsme hodně dobře jak v útoku, tak v obraně. Samozřejmě tam pár chyb bylo, ale ohromně cenné vítězství tady v Kolíně, kde ta hala je taková trošku specifická a navíc Kolín tenhle rok hraje ve velké pohodě. Hraje dobře, takže věřím, že tato výhra se nám bude určitě hodit a po zápasech, co jsme měli teď v severský lize, který nebyli úplně extra vydařený, tak jsem rád, že jsme dneska zahráli dobře a vrátili jsme se zase na vítěznou vlnu a věřím, že i na tomto zápase můžeme stavět a budeme podávat dobré výkony dál.”