GEOSAN Kolín: Basket Brno

3.12 | 17:45 | Live na tvcom.cz (Odkaz zde)

V Kolíně se odehraje souboj o druhé místo tabulky mezi domácím týmem GEOSAN Kolín a Basketem Brno. Domácí tým má v Kooperativa NBL odehraných 8 utkání, z nichž 6 vyhrál. Brno odehrálo o dva zápasy více a má celkem tři prohry.

Pohled do statistik ukazuje, že Brno je pořád druhým nejlepším týmem ve vstřelených bodech na utkání, zatímco Kolín je druhým týmem v tabulce obdržených bodů. Domácí Kolín se navíc může opřít o nejlepší střelbu za 3 body v lize, Brno může těžit z výborného průměru asistencí (19,6 na jedno utkání).

Pozor si budeme muset dát na Jakuba Petráše, který drží průměr 10,4 doskoku na zápas a je druhým nejlepším hráčem v Kooperativa NBL v této statistice.

V minulé sezóně se nám podařilo v Kolíně jednou vyhrát. Souboj v základní části jsme ovládli 89:80. Poté, ve skupině A1 jsme v GEOSAN aréně prohráli o jeden bod, 93:92.

Do utkání nastupujeme po dvou prohrách v severoevropské lize a jedné prohře v domácím prostředí s Nymburkem. V Kolíně, v přímém souboji o druhé místo, se budeme snažit opět vrátit na vítěznou vlnu.

Absence v utkání: Nečas (zraněný kotník), Dáňa (zlomená ruka)

Tomáš Nesrovnal (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Po návratu z ENBL nás čeká velmi těžké utkání v Kolíně, kde se budeme chtít vrátit zpět na vítěznou vlnu. Kolín má letos velmi silnou soupisku a předvádí velmi slušné výkony zejména na obranné polovině, kde je jeden z nejlepších týmů v lize. Pokud budeme v zápase důslední a koncentrovaní po celých 40 minut, můžeme pomýšlet na vítězství.“

Richard Körner (hráč Basketu Brno): ,,Zítra hrajeme na palubovce silného Kolína a svedeme boj o druhé místo. K zápasu přistoupíme zodpovědně a budeme stoprocentně bojovat do poslední minuty.“