Basket Brno: Tartu Ülikool 75:77 

Utkání s estonským týmem Tartu začalo pro náš tým velmi dobře. První koš dal Chatman a ve čtvrté minutě po čtyřbodové akci Bálinta, jsme vedli 13:8. Následně dal koš s faulem také Šimon Svoboda a zvýšil na 16:8. Dobrý vstup do zápasu potvrdil Krakovič a Chatman z rychlých protiútoků, kteří zvyšovali až na rozdíl 12 bodů. První čtvrtina nakonec skončila výsledkem 32:22.

Podobně jako včera, také dnes nám nevyšla druhá perioda. Začala 4:0 pro Tartu a i když jsme stále vedli, tak v poločase byl rozdíl ve skóre pouhé dva body, 43:45.

Do třetí čtvrtiny jsme vstoupili výborně šňůru 7:2 a drželi jsme se tak ve vedení. Po osmi minutách ale Pavelka již vyrovnal na 56:56. Z další akce dal soupeř dva trestné hody a poprvé v utkání jsme prohrávali. Po třetí části čtvrtině jsme nakonec s estonským týmem hráli vyrovnaně, 58:58.

Začátek čtvrté čtvrtiny vyzněl lépe pro Tartu, ale náporu estonského týmu zamezil Chatman úspěšnou trojkou. Poté jsme dali 5 šestek po sobě a Chatman další střelou zvýšil náš náskok na 73:67. Vypadalo to, že si jdeme cílevědomě pro vítězství, ale minutu a půl před koncem Tartu vyrovnalo a 8 vteřin před koncem po útočném doskoku dokonce otočili a vedlo 77:75. Z poslední akce nedokázal dát koš Mishula, míč však doskočil Krakovič, kterému již bohužel nezbyl čas a i druhý zápas v ENBL jsme tak prohráli.

Nejlepším hráčem utkání na naší straně byl Richard Bálint.

Lubomír Růžička (trenér Basketu Brno): ,,Zápas byl podobný jako včera, velmi dobře jsme do něj vstoupili. V první čtvrtině jsme hráli velmi efektně i efektivně. Bylo na nás vidět, že jsme v dobrém rozpoložení. Postupem času soupeř přitvrdil v obraně a nám docházela energie. Bylo vidět, že druhý zápas ve dvou dnech, respektive čtvrtý v osmi, se na naší úzké rotaci podepsal. Od poločasu to byl boj o každý bod, o každý doskok. V závěru byli hosté šťastnější. Bohužel jsme nezačali severskou ligu optimálně, chtěli jsme alespoň jednou uspět. Teď nám nezbývá nic jiného, než dobře zregenerovat a připravit se na sobotní venkovní utkání v Kolíně.”