Basket Brno: Tartu Ülikool

30.11 | 14:00 | Netto Arena Szczecin

Po prohře v prvním zápase ENBL s domácím týmem nás čeká estonské Tartu.

Tartu je klub, který byl založen již v roce 1937. V jeho dlouhé historii se mu celkem šestadvacetkrát podařilo vyhrát Estonskou ligu, sedmnáctkrát Estonský pohár a v roce 1949 se stal také vítězem Sovětské ligy.

V této sezoně se týmu Tartu ve společné Estonsko-lotyšské lize daří, je na průběžném druhém místě s bilancí 8 výher a 3 prohry.

Minulou sezónu jsme se utkali v ENBL hned dvakrát, jednou ve skupině a poté v souboji o třetí místo. Oba zápasy jsme dokázali vyhrát. V prvním vzájemném utkání se ze současného týmu nejvíc dařilo Bálintovi a Puršlovi, kteří nastříleli 19, respektive 17 bodů. Tento zápas jsme vyhráli 87:81. Druhé vzájemné utkání, o 3. místo, opět vyšlo Puršlovi, který se stal nejlepším střelcem s 22 body.

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Tartu je velmi dobře organizovaný estonský tým. Vede ho kvalitní trenér Mazurs, který má zkušenosti z VTB ligy, takže nás nečeká vůbec lehký zápas. Tým se opírá o 3 opory, které si budeme muset pohlídat. Budeme muset kontrolovat doskok a připravit se na zónovou obranu, kterou Tartu často praktikuje. Zároveň je to náš 2. zápas ve dvou dnech, ale pokud chceme v ENBL uspět, musíme zápas s Tartu zvládnout.“

Viktor Půlpán (rozehrávač Basketu Brno): ,,Zítra nás čeká další zápas ENBL proti týmu Tartu Ülikool. Bude to další těžký zápas, ale věřím, že pro nás dopadne lépe než dnešní utkání. Musíme být soustředění celé střetnutí, a nemůže se nám stát, že prohrajeme čtvrtinu rozdílem skoro 20 bodů. Všichni se na zápas těšíme, protože tyhle zápasy nám dají spoustu zkušenosti, a připraví nás i na domácí ligu.”