Basket Brno: King Szczecin 78:87 (25:17, 16:33, 22:22, 15:15)

Body: Puršl 15 (+ 7 doskoků), Mishula 14, Bálint 13, Půlpán 12 (+ 7 asistencí), Chatman 8, Körner 8, Svoboda 6, Křivánek 2 – Fayne 19, Matczak 15, Cuthbertson 14, Meier 13, Mazurczak 9, Borowski 8, Brown 6, Kostrzewski 3

Utkání severoevropské ENBL s domácím týmem King Szczecin začalo naší dobrou aktivitou a vedením 5:0. Po osmi minutách byl stav už 20:12 v náš prospěch a první část utkání nakonec skončila poměrem 25:17.

Zápas jsme ztratili především ve druhé čtvrtině, kterou jsme prohráli rozdílem 16:33. Po koši Viktora Půlpána jsme v polovině této čtvrtiny vedli 29:28, ale v osmé minutě druhého dějství byl stav již 34:41. Minutu před koncem druhé čtvrtiny po trojce domácích vedl Štětín už o 10 bodů a nakonec jsme první polovinu prohráli poměrem 41:50. Střelecky se nejvíc dařilo Mishulovi a Puršlovi, kteří dali 11, respektive 10 bodů. Náš nejlepší střelec v domácí nejvyšší soutěži, Kameron Chatman, měl na svém kontě pouhé 2 body.

Druhý poločas jsme nezačali dobře a Štětím odskočil na 43:57. Za stavu 52:67 jsme šesti bodovou šňůrou snížili na jednociferní rozdíl, který vydržel do konce této čtvrtiny.

V poslední části utkání byl průběh podobný, jako ve třetí čtvrtině. Když jsme se na soupeře dotáhli, následně ihned odskočil na vyšší bodový rozdíl. Utkání jsme prohráli o 9 bodů poměrem 78:87. Našim nejlepším hráčem v zápase byl vyhlášen Šimon Puršl.

Lubomír Růžička (trenér Basketu Brno): ,,Do utkání jsme výborně vstoupili, v první čtvrtině byla naše obrana kompaktní, v útoku jsme hráli kolektivně. Bohužel ve druhé části hry jsme měli hluchou pasáž, měli jsme tam spoustu ztrát, což domácí využili. Navíc domácím vycházela střelba. My jsme se nevzdávali, ale Štětín zkušeně zápas kontroloval a zaslouženě zvítězil. Zítra nás čeká Tartu a my se budem snažit získat první vítězství v ENBL.”

Šimon Puršl (pivot Basketu Brno): ,,Myslím si, že jsme do zápasu vstoupili dobře. Možná jsme i domácí trochu zaskočili, hned od začátku jsme své střely proměňovali. Byli jsme koncentrovaný a hráli jsme dobrý basket. Bohužel slabší chvilka přišla ve druhé čtvrtině, kdy nás domácí začali přehrávat, my jsme špatně komunikovali v obraně. V druhém poločase jsme se zlepšili, ale vedení domácích už bylo příliš velké. Zápas jsme nakonec bohužel nezvládli.”