S Nymburkem doma o první místo

Basket Brno: ERA Basketball Nymburk

26.11 | 18:00 | STAREZ Aréna Vodova

V Brně se v sobotu odehraje souboj o první místo Kooperativa NBL. Basket Brno přivítá na domácí palubovce tým ERA Basketball Nymburk.

Nad tímto soupeřem nevyhrálo Brno už více než 16 let, naposledy se to brněnskému týmu povedlo 8.března 2006. Nymburk je hegemonem České nejvyšší ligy s 18ti tituly.

Specifický souboj to bude hlavně proto, protože půjde o přímý souboj o první místo v tabulce. Oba týmy mají aktuálně na kontě 7 výher a 2 prohry. V posledním kole, které se odehrálo ve středu, vyhrálo Brno nad Ostravou a Nymburk nad Děčínem a právě tým z Ústeckého kraje klesl na průběžné třetí místo.

Oba týmy vévodí i několika statistikám Kooperativa NBL. Brno je nejlepší v asistencích (19,6 na utkání), Nymburk je nejlepší v doskocích (44,2 na jeden zápas). ERA Basketball Nymburk má i nejvíc vstřelených bodů v lize (87,1), Brno je v této statistice třetí nejlepší. Půjde tedy o zápas dvou týmů, které jsou výborné na útočné polovině. Na druhém konci hřiště, v obraně, je Nymburk druhým nejlepším týmem v lize, zatímco Brno páté. Tyto týmy dostávají v průměru 75, respektive 76,4 bodu na utkání.

Absence v utkání: Nečas (zraněný kotník), Dáňa (zlomená ruka).

Atrakce utkání: Poločasová soutěž pro děti, výhru do soutěže věnuje společnost Candy Store. Poločasové soutěž pro dospělé, kteří můžou hrát o zapůjčení auta na víkend. Cenu věnuje Auto Pokorný.

Lubomír Růžička (Hlavní trenér Basketu Brno): ,,Všichni v klubu jsme rádi, do jaké situace jsme se dostali. Po devíti kolech bojujeme o průběžné první místo, proti hegemonovi české ligy, týmu ERA Basketball Nymburk. Z vlastní zkušenosti vím, že Nymburk je tým, který tyto zápasy, kde ho někdo chce sesadit z pomyslného trůnu, umí hrát. Na nás je, abychom se soustředili na naši hru, která nás dostala do této situace. To znamená kvalitní obrana, dobrý doskok, žádné živé ztráty a dobrá selekce střel. Budeme potřebovat i sebevědomí a víru, že ten zápas můžeme zvládnout. Pak můžeme pomýšlet na vítězství.“

Jakub Krakovič (Kapitán Basketu Brno): ,, Souboj o čelo tabulky nabídne určitě zajímavou podívanou. Nymburk po změně na trenérském postu a doplněním kádru, ukazuje svou druhou tvář. Chceme-li být úspěšní, musíme vyjít zejména od obrany a silného doskoku, to jsou hlavní atributy úspěchu. Věřím, že fanoušci si najdou cestu do haly a podpoří nás minimálně stejně, jako my v naší pozvánce na sociálních sítích.“

Vstupenky jsou dostupné v síti ticketportal: Odkaz na nákup zde.