Basket Brno: NH Ostrava

23.11 | 18:00 | STAREZ Aréna Vodova

Ve středu odehraje Basket Brno domácí utkání proti týmu NH Ostrava. Jedná se o přeložené utkání 3. kola Kooperativa NBL, které se neodehrálo kvůli rozsáhlé marodce našeho týmu.

Basket Brno neprohrálo s Ostravou už 9 posledních utkání, naposledy tahalo za kratší konec v zápase základní části v sezóně 2019/20, který se odehrál 15.1.2020.

Brnu patří po výhře v Děčíně druhé místo v Kooperativa NBL, kde je společně s Nymburkem a Kolínem. Ostrava zatím v sezóně vyhrála dvě utkání a je na 10. místě.

Brno i Ostrava patří mezi TOP 3 týmy, co se týče vstřelených bodů. Brno se navíc může spolehnout na asistence a doskoky, ve kterých je první, respektive druhé v Kooperativa NBL. Po výborném výkonu na obranné polovině se navíc Basket Brno dostalo na páté místo v obdržených bodech na utkání.

Brňané si musí dát pozor hlavně na Malika Morgana, který je nejlepší střelec celé ligy s průměrem 21 bodů na zápas. Nejlepší střelec Brna je Kameron Chatman s téměř 17 body na jedno utkání, co ho řadí na 10. místo v tabulce střelců.

Do utkání opět nezasáhne Dáňa, který má zlomenou ruku. Křídlo Matěj Rychtecký už začal s týmem trénovat, jeho start v utkání je ale nejistý. Jakub Nečas si na tréninku, před zápasem v Děčíně, udělal výron kotníku a čeká ho léčba. Do zápasu s Ostravou nezasáhne.

Absence v utkání: Dáňa (zlomená ruka), Nečas (zraněný kotník), Rychtecký (začal trénovat, start nejistý).

Atrakce utkání: Poločasová soutěž pro diváky. Ceny do soutěže věnují naši partneři.

Martin Vaněk (Asistent trenéra Basketu Brno): ,,Čeká nás konečně zápas na domácí palubovce. Ostrava naposledy hrála bez Morgana s Radukičem, ale věřím, že do Brna přijede v plné sestavě. Poslední čtyři utkání hrála velmi dobře a i když prohrála, byly to vyrovnané zápasy. Musíme do zápasu vstoupit koncentrovaně a nedat Ostravě šanci dostat se do „laufu“. Pokud si pohlídáme doskok a budeme pokračovat ve slušné práci v obraně, budeme v zápase úspěšní.“

Šimon Svoboda (Hráč Basketu Brno): ,,Utkání proti Ostravě je pro nás důležité, chceme potvrdit výhry z Pardubic a Děčína. V tabulce jsme sice na lepším místě než náš soupeř, ale stejně to nebude jednoduché. Musíme hrát svoji hru a věřím, že zítra vyhrajeme.“

Vstupenky na utkání najdete na ticketportal.cz. Odkaz zde.

Odkaz na stream zde.