BK ARMEX Děčín: Basket Brno 63:67 (16:18, 15:19, 15:10, 17:20)

Body: Walton 26 (+9 doskoků), Nichols 16, Svoboda 11, Pomikálek 3, Kroutil 3, Machač 2, Josipocič 2 – Bálint 13, Svoboda 10, Puršl 10, Chatman 9, Mishula 7, Půlpán 7, Kralovič 4, Körner 4, Křivánek 3

V Děčíně se utkaly nejlépe bránící a nejlépe útočící tým dosavadního průběhu ligy. V zápase vyhrávala obrana a konečný výsledek je tomu důkazem.

Začátek nám nevyšel podle našich představ a rychle jsme prohrávali 12:6. Po trestných hodech Mishuly jsme se dobrou pasáží dostali do vedení 14:12. V poslední vteřině první čtvrtiny dal Kuba Krakovič nájezd, jehož platnost potvrdilo video a díky tomu jsme první dějství vyhráli o dva body.

Druhá čtvrtina začala košem s faulem Šimona Puršla a po sedmi bodové šňůře, jsme po koši Körnera vyhrávali už 37:27. Do přestávky domáci Děčín dokázal snížit na poločasových 31:37.

Druhý poločas začal trojkou Bálinta, ale ten samý hráč si udělal po 3 minutách čtvrtý faul. Dvě minuty pred koncem třetí časti hry si čtvrtý faul připsal i Mishula a v poslední minutě třetího dějství se kapitán Krakovič dokonce vyfauloval.

V poslední čtvrtině se po dlouhé době dostal Děčín do vedení, kdy po koši Waltona byl stav 52:51. Poté jsme se na soupeře vždy bodově dotáhli. Za stavu 59:55 pro domácí jsme po koších Bálinta, Chatmana a trojce Mishuly vedli 62:59. V poslední minutě nás podrželi trestné hody, kdy Richard Bálint proměnil oba a Viktor Půlpán jeden, kterým nás posunul do vedení 67:63. Poslední Děčínský útok nebyl úspěšný a tak jsme si z horké palubovky odnesli velmi důležitou výhru.

Bodově vyšel zápas nejvíce Richardu Bálintovi, pro kterého to bylo současně 100. utkání v Kooperativa NBL.

Martin Vaněk (asistent trenéra Basket Brno): „Byl to skvělý zápas od začátku až do konce. Řekl bych, že od začátku jsme trochu tahali za delší konec provazu, dařilo se nám. Ale celkově to bylo nahoru, dolů. Nám pomohlo, že jsme před poločasem utekli na deset bodů. Druhý poločas byl opět nahoru, dolů, Děčínu se jedna, dvě pozice nepovedly a nám ano. To rozhodlo. Jinak to byl vyrovnaný zápas, skvělá atmosféra.“

Šimon Svoboda (křídlo Basket Brno): ,,Bylo to dnes těžké, fanoušci nám to znepříjemnili. Ale byla tu veliká atmosféra a jsem rád za výhru. Okamžik utkání? Určitě trojka Mišuli v závěru.”