BK ARMEX Děčín: Basket Brno

19.11 | 18:00

V Děčíně se v sobotu odehraje souboj prvního a čtvrtého týmu právě probíhajícího ročníku Kooperativa NBL. Domácí Děčín má v tabulce zatím jen jednu prohru, zatímco Brno dvě.

Brno bude spoléhat na svůj útok, který je nejlepší v lize. Basket Brno má nejvíc vstřelených bodů (84,7), nejvíc asistencí (21,6) a také nejlepší procentuální úspěšnost střelby za 2 body (57,2%). Naopak, Děčín má nejlepší obranu v lize, když v průměru inkasuje jen 72 bodu na zápas.

Zápas bude speciální hlavně pro Richarda Bálinta, který odehraje svůj 100. zápas v Kooperativa NBL teprve ve svých dvaceti letech. Guard Brna má za sebou 3 sezóny v lize s téměř 20 minutami na zápas a průměruje 9 bodů na utkání. Tuto sezónu mu trenér Růžička dopřává 28 minut na zápas během kterých Bálint produkuje v průměru více než 10 bodů. Navíc se právě tento 20letý guard vrátil z reprezentačního srazu, kde odehrál výborné dva zápasy proti Černé Hoře a následně proti Maďarsku. Právě v zápase na horké maďarské palubovce byl druhým nejlepším střelcem českého reprezentačního výběru se 100 % úspěšností střelby.

Lubomír Růžička (Hlavní trenér Basketu Brno): ,,Po reprezentační přestávce se již všichni těšíme na utkání u lídra tabulky. Děčín v této sezóně produkuje velmi kvalitní basketbal, zejména na obranné polovině, kde je nejlepším týmem ligy. Příprava na utkání byla velmi důsledná, těšíme se hlavně na atmosféru, která bude určitě skvělá“.

Richard Bálint (Guard Basketu Brno): ,,Čeká nás těžký zápas a bude záležet jen na nás, jak k tomu přistoupíme a jak se popereme z děčínskou atmosférou. Pokud budeme dobře bránit a pohlídáme si doskok, v útoku budeme hrát týmově, můžeme pomýšlet na vítězství“.

Zápas můžete sledovat online na tvcom.cz. Odkaz zde.