Po odchodu dosavadního maséra, Luďka Olberta, který musel klub opustit kvůli zdravotním problémům, hledal klub Basketu Brno náhradu. Nakonec ji našel v podobě Petera Smyčky alias Pexe.

Petr se narodil v Olomouci a v roce 1987 si při studiu vysoké školy udělal svůj první masérský kurz. ,,Prošel jsem si týmy jako jsou Dukla Prostějov (reprezentační družstvo parašutistů) či Mlékárna Kunín, kde hrála i brněnská ikona Áda Pospíšil. V sezóně 1993/1994 jsme byli stříbrní a o rok později jsme vyhráli Český pohár. Také jsem v sezóně 1994/1995 masíroval reprezentační družstvo mužů s hráči jako Pepa Jelínek, Petr Czudek, Dušan Medvecký nebo Petr Treml“, dodává ke své kariéře nový masér Basketu Brno.

Rozběhnutou kariéru Petr utnul a dal se na soukromé podnikání. Návrat na palubovky basketbalové ligy zaznamenal v roce 2018 v týmu Olomoucka, odkud do Basketu Brno přichází.

Pex, jak zní Petrova přezdívka, už zažil atmosféru Kooperativa NBL za Basket Brno ve dvou utkáních. Poprvé byl na lavičce týmu ve středu, proti Slunetě Ústí nad Labem. ,,Měl jsem radost z první výhry v novém klubu. Zápas byl dramatický do posledních vteřin, po střele Šimona Svobody to byly krásné emoce, které na sportu miluji“.

Zatím má Petr stoprocentní bilanci v našem klubu, protože i druhý zápas na venkovní palubovce v Pardubicích jsme dokázali vyhrát.

,,Na volnou pozici maséra v Basketu Brno mě upozornili samotní hráči z Olomoucka. Poté mě oslovil Roman Marko a dal mi dva dny na rozmyšlenou. Po velkém zvažování všech okolností pro a proti, jsem tuto pozici přijal a jsem za to moc rád. Dostal jsem se do klubu o kterém jsem slyšel samá pozitiva a také do klubu, který má velký potenciál“, říká Petr Smyčka.

S hráči, ani trenéry, se Petr předtím vůbec neznal. ,,Kluky jsem znal jen zprostředkovaně přes hráče z Olomoucka nebo maximálně, když jsme si po zápasech podávali ruce. O to víc jsem rád, že mě všichni tak skvěle přijali“, uzavírá Petr.