BK KVIS Pardubice: Basket Brno 65:75 (19:15, 17:24, 15:19, 14:17)

Body: Šafarčík 12, Švrdlík 11, Rikič 10, Vyoral 9 – Chatman 21, Mishula 20, Puršl 13, Půlpán 8

V Pardubicích se utkali tabulkoví sousedé. Domácí Beksa měla šňůru tří výher v řadě, zatímco Brno podalo v posledním kole nepřesvědčivý výkon proti Slunetě Ústí nad Labem. I pro to byli domácí favoritem tohoto utkání.

Začátek nám nevyšel podle našich představ, rychle jsme prohrávali 7:2. Poprvé v zápase jsme vedli po čtyřech minutách druhé čtvrtiny, po koši Puršla (25:26). Poločasové skóre svědčilo o tom, že proti sobě stojí dva vyrovnané týmy (36:39).

Druhý poločas začal šňůrou 6:0 pro nás a rychle jsme odskočili soupeři na rozdíl devíti bodů. Pardubice jsme ani ve třetí, ani ve čtvrté čtvrtině nepustili k dramatizaci utkání, čtyři minuty před koncem Mishula zvýšil už na rozdíl 10 bodů (58:68). Tento náskok jsme si pohlídali a zápas jsme vyhráli 75:65.

Nejlepším střelcem utkání se stal Kameron Chatman s 21 body. Přidal k tomu ještě 8 doskoků. Výborný výkon předvedli také Oleksandr Mishula (20 bodů), Šimon Puršl (13 bodů) a Viktor Půlpán (8 bodů, 8 doskoků, 6 asistencí).

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Po prvních 5 minutách jsme začali bránit a za zbylých 35 minut jsme dostali tuším 54 bodů, což je super. Myslím, že domácí neměli střeleckou pohodu, ale my jsme za to docela dost mohli. Jsem strašně rád za vítězství, za to, že se nám sice moc nevyprazdňuje marodka, ale vrátil se náš lídr Viktor Půlpán. Postupem času nám v zápase rostlo sebevědomí a víra v to, že můžeme vyhrát. Tahle výhra nám dodá dobrou pohodu a klid na příštích 12 dní, protože i tak máme spoustu potenciálu, který jsme doteď nevyužívali.”

Kameron Chatman (forward Basket Brno): „Jsem nadšený a hrozně rád za výhru, i za náš tým. Začátek nebyl úplně podle našich představ, ale nevzdali jsme se, bojovali jsme dál. O přestávce nám trenér řekl, že když máme momentum z druhé čtvrtiny, nesmíme ho zahodit, že rozhodující bude vstup do třetí čtvrtiny, který se nám povedl. Za to jsme moc rádi, protože výhra venku se počítá dvojnásob. Zápas nám vyhrála obrana a doskok.”