BK KVIS PARDUBICE: BASKET BRNO

5.11 | 17:30

V sobotu se v Pardubicích utkají tabulkový sousedé. Oba týmy dosud vyhráli čtyři souboje, Brno má ale odehraný o jeden zápas míň.

Brno a Pardubice se po loňském play-off dobře znají. Ve čtvrtfinále odehráli dramatickou sérii, kterou nakonec zvládlo Brno v poměru 4:3 na zápasy.

V souboji těchto dvou týmů posledních 9 zápasů platí pravidlo můj dům, můj hrad. Naposledy se na venkovní palubovce podařilo vyhrát Brnu ve skupině A1, v únoru letošního roku (88:84).

Pardubice poslední tři utkání v Kooperativa NBL vyhráli, zatímco Brno prohrálo v Opavě a potom na domácí palubovce vyhrálo po trojce v posledních vteřinách Šimona Svobody nad Slunetou Ústí nad Labem.

Brno pořád drží status nejlépe střílejícího týmu, týmu z nejvíce asistencemi i týmu s nejlepší úspěšnosti střelby za dva body. Problém dělají Brnu trestné hody, kde jsou na předposledním místě v celé lize s úspěšností pouze 58 %.

Absence v utkání: Brnu bude pořád chybět Matěj Dáňa (zlomená ruka), Matěj Rychtecký (zraněný kotník), start Viktora Půlpána nejistý.

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Pardubice vyhráli z posledních osmi utkání sedm a jejich výkonnost stoupá. Tým známe velmi dobře z loňského roku, protože se v podstatě pouze vyměnili cizinci a přišel Honza Štěrba. Na Dašické nás nečeká lehký zápas, ale pokud se připravíme na fyzický basketbal a vydržíme hrát koncentrovaně celý zápas, můžeme přemýšlet nad vítězstvím“.

Jakub Nečas (křídlo Basketu Brno): ,,Pardubice mají velmi kvalitní kádr, to jim umožňuje hrát ve velké rotaci. Mají sérii tří výher a ještě k tomu hrají doma, kde je samo o sobě těžké vyhrávat. Ale myslím si, že když zlepšíme obranu a pohlídáme si doskok, tak můžeme zápas zvládnout a dovést domů cennou výhru“.

Zápas můžete sledovat živě na tvcom.cz. Odkaz zde.