Basket Brno: SLUNETA Ústí nad Labem

2.11 | 18:00 | Starez Aréna Vodova

Basket Brno odehraje domácí utkání v Kooperativa NBL po více než měsíci. V prvním kole jsme hráli doma proti nováčkovi SK Slavii Praha a zápas s Ostravou byl následně odložen kvůli marodce. Utkání se Slunetou Ústí nad Labem bude mít speciální náboj, protože se bude jednat o reprízu loňského souboje o třetí místo.

I po nevydařeném zápase v Opavě jsme nejlépe skórujícím týmem v lize s průměrem 85,2 bodu na zápas. Budeme se moct spolehnout i na asistence a úspěšnost střelby za 2 body, ve kterých jsme také na prvním místě v Kooperativa NBL. Naopak Sluneta bude spoléhat na Spencera Svejcara, který je nejlepším střelcem ligy s průměrem téměř 22 bodů na jedno utkání. Ve svém kádru má Ústí také nejlépe doskakujícího hráče ligy. Delvon Johnson zapisuje 10,9 doskoků na zápas.

Vzájemná utkání mezi Brnem a Ústím dopřávají fanouškům dramatické koncovky. Minulou sezónu se tyto dva týmy utkaly sedmkrát a hned šest z těchto zápasů skončilo těsným jednociferným rozdílem. V souboji o třetí místo muselo dva zápasy rozhodnout až prodloužení a rozhodující utkání této série ve STAREZ Aréně vyhrál Basket Brno pouze o 4 body.

Absence v utkání: I nadále nám bude chybět Matěj Rychtecký kvůli zraněnému kotníku a Matěj Dáňa, který si zlomil ruku v neděli, při zápase B týmu. Start Viktora Půlpána v zápase je kvůli nemoci nejistý.

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,Po více než měsíci se vracíme na domácí palubovku a všichni se těšíme, že si zahrajeme doma ve STAREZ Aréně Vodova. Čeká nás tým Slunety, který má tři vítězství v řadě a ve svém středu dominujícího Spencera Svejcara. Do zápasu nezasáhne nově zraněný Matěj Dáňa a uvidíme, jaký bude zdravotní stav dalších hráčů. Domácí palubovka nám velí, že musíme hrát soustředěně po celých 40 minut a vyvarovat se hluchých pasáží, k čemu by nám měli pomoct i domácí fanoušci, jejichž podporu budeme potřebovat“.

Petr Křivánek (rozehrávač Basketu Brno): ,,Po delší době se těšíme na domácí zápas, na naši halu, na naše fanoušky. Ústí má nyní 3 výhry v řadě. Půjde o těžký a důležitý zápas, který budeme chtít vyhrát rychlou hrou, tvrdou obranou a kolektivním výkonem“.

Odkaz na vstupenky: https://www.ticketportal.cz/event/Basket-Brno-SLUNETA-Usti-nad-Labem–135357