BK Opava: Basket Brno 86:77 (23:25, 24:17, 26:15, 13:20)

Body: Kvapil 19, Bassett 16, Mokráň 12, Kouřil 10 – Chatman 21, Dáña 13, Puršl 10, Bálint 9

V Opavě jsme s vicemistrem Kooperativa NBL odehráli vyrovnané utkání, které pro nás skončilo neúspěchem.

První čtvrtinu jsme hlavně díky šesti úspěšným tříbodovým střelám vyhráli o 2 body. Tři úspěšné střely z dlouhé vzdálenosti zaznamenal Richard Bálint. Závěr prvního poločasu nám nevyšel, měli jsme k dispozici dva trestné hody, které jsme neproměnili a z následného rychlého protiútoku Opava zvýšila náskok na 47:42.

Začátek třetí čtvrtiny jsme prohráli 13:5 a tento náskok, který si Opava vypracovala, jsme již nedokázali stáhnout. Třetí část hry vyhráli domácí 26:15.

Ve čtvrté čtvrtině jsme zahájili stíhací jízdu, minutu před koncem dal Kameron Chatman těžkou trojku, kterou snížil na 77:83. Opava si ale vítězství pohlídala a trojkou 19 vteřin před koncem zápas definitivě rozhodla.

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): „Zasloužená výhra Opavy. My jsme jeli na utkání s několika úkoly. Bylo to hlavně nedělat hloupé ztráty a doskakovat. V obou dvou jsme propadli a dovolili Opavě jít do náskoku až sedmnácti bodů. Nakonec jsme rozdíl stáhli na devět, což může být příznivě v porovnání vzájemných utkání. S naším výkonem dnes nejsem rozhodně spokojený, měli jsme vyhrát.”

Viktor Půlpán (rozehrávač Basketu Brno): „Jsme zklamaní z prohry. Nadějně jsme dotáhli vysoký náskok Opavy a možná nám v závěru chyběly síly na zvrat. O naší prohře rozhodly ztráty a doskoky.”