BK Opava: Basket Brno

29.10 | 15:45 | Živě na ČT Sport. 

Zápas v Opavě bude soubojem týmů, které v probíhající sezóně zatím prohráli jen jednou, i když Opava má odehraný jeden zápas navíc. Zároveň bude toto střetnutí také reprízou loňského semifinále.

Tým BK Opava vstoupil do nového ročníku Kooperativa NBL prohrou v domácím prostředí s mistrem z Nymburka, ale poté zapsal ze čtyř zápasů čtyři výhry. Brno zatím ze čtyř odehraných zápasů tři vyhrálo. Jedinou prohru jsme zaznamenali v Praze s USK.

Minulý rok odehrály tyto dva týmy celkem 9 vzájemných zápasů, včetně semifinálové série, kterou brněnský tým prohrál poměrem 4:1 na zápasy. V Opavě se nám podařilo jednou vyhrát. Tento zápas ze současného týmu Basketu Brno nejvíc vyšel mladému Richardu Bálintovi, který zaznamenal 16 bodů.

V této sezóně jsme se už s Opavou potkali v přípravě. Náš tým na domácí palubovce uspěl a vyhrál poměrem 81:74.

Basket Brno je v lize nejlepším týmem v několika statistikách. Je týmem s nejvyšším počtem vstřelených bodů na zápas (87,3), týmem s nejvíce asistencemi na zápas (21,3), týmem s nejlepší procentuální úspěšnosti střel za dva body (59,6 %) a týmem s nejvyšším počtem obranných doskoků na zápas (29,3).

Souboj s Opavou bude soubojem týmu, který dává v průměru nejvíc bodů na zápas a týmu, který je druhý nejlepší v inkasovaných bodech.

Co se týče absencí, nám bude chybět pouze mladý Matěj Rychtecký se zraněným kotníkem. Petr Křivánek i Jakub Nečas po dlouhodobé nemoci, respektive zranění, začali s týmem tento týden trénovat.

Nová posila Brna, C.J. Aiken k zápasu s Opavou nenastoupí. Na soupisku ho klub dokázal dostat, ale C.J. musel odcestovat domů kvůli rodinným problémům. Na try-outu tedy neuspěl a dále nebude součásti klubu.

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,Repríza loňského semifinále nabídne velmi kvalitní basketbal, protože Opava má kádr konsolidovaný, jsou dlouhé roky pospolu. V této sezóně přivedli tři nové hráče, ty zkušenější jako Martin Gniadek už odešli, ale pořád se jedná o špičková tým Kooperativa NBL. My jdeme do zápasu s několika základními úkoly, které budou vycházet z přesvědčení, že v Opavě můžeme zvítězit. Musíme se vyvarovat hluchým pasážím, respektive být konzistentní po celých 40 minut. V zápase musíme být chytří, protože Opava často mění obrané systémy, velmi rozumně útočí do různých obranných kombinací. My se těšíme na atmosféru v Opavě a věřím, že předvedeme maximální výkon tak, abychom z Opavy odcházeli jako vítězové, nebo alespoň s výborným pocitem toho, že jsme na palubovce nechali všechno“.

Jakub Krakovič (kapitán Basketu Brno): ,,Čeká nás vicemistr Kooperativa NBL, který ve středu odehrál dobré utkání proti mistrovi Slovenska. Když chceme být úspěšní, musíme zastavit jejich střelbu z dlouhé vzdálenosti a následně si pokrýt obranný doskok. My musíme být ti, kteří budou vytvářet tlak a nutit hráče Opavy do těžkých pozic. Měli jsme týden na přípravu a já věřím, že se to ukáže v utkání“.