Další dva týdny toho nejlepšího mužského basketbalu u nás utekly jako voda, a tak a se opět hlásí podcast BASKET jako BRNO. Hostem šestého dílu je zkušený forward, slovenský reprezentant a aktuálně druhý nejlepší střelec ligy za 2 body, Richard Körner. Jeden z brněnských lídrů se v pětatřiceti minutách rozprávěl o své dosavadní hráčské kariéře a budoucích plánech, ale dostalo se také na hodnocení výkonů Brna i překvapivé výsledky úvodních kol KNBL.

Po třech odehraných utkáních měl Richard Körner 100 % úspěšnost střel za dva body. I po zápase v Olomoucku patří mezi nejlepší hráče v celé lize v této statistice: ,,Je to začátek sezóny, já se moc netlačím do střel, větší radost mám z dobré asistence. Jak se říká, z asistence mají radost dva hráči. Samozřejmě, když přijde možnost vystřelit, snažím se ji proměnit a je super, že ta úspěšnost tam je”.

V podcastu mluvil Richard také o nové posile: ,,C.J. Aiken je zkušený hráč, který dokáže doskakovat, blokovat střely, což nám pomůže pod košem, kde se nám zvětší rotace. Naše síla s ním poroste, ale je tady na zkušební dobu, uvidíme, jestli tady zůstane”.

Körner také porovnal slovenský a český basketbal. Dlouhá léta hrával ve slovenské nejvyšší soutěži a nelíbí se mu, kam tato liga směřuje: ,,Poslední roky je to na Slovensku s basketbalem horší a horší. Hlavně co se týče kvality a financí. Místo toho, aby se kluby snažili integrovat mladé hráče do “A” týmu, nakupují levné zahraniční posily, které nemají žádnou kvalitu. V tomto se Slovensko musí hodně učit právě od Česka”.

Celý podcast si můžete poslechnout zde.