BK REDSTONE Olomoucko: Basket Brno 68:97 (21:25, 21:35, 8:20, 18:17)

Body: Williams 15, Moten 15, Kněževič 11, Feštr 11 – Mishula 15, Puršl 12 (+ 8 doskoků), Bálint 11, Chatman 10 (+7 doskoků), Půlpán 10 (+10 doskoků a 10 asistencí), Dáňa 10

Na zápas v Olomouci ještě nenastoupila naše nová posila C.J. Aiken. I bez něj jsme ale odehráli výborné utkání. Už v polovině první čtvrtiny byl stav 15:6 v náš prospěch. Do základní pětky se poprvé v kariéře dostal teprve 18letý Šimon Svoboda. Svou šanci využil na maximum a v první části hry zaznamenal 7 bodů. Byly to jeho vůbec první body v nejvyšší Kooperativa NBL.

Druhou čtvrtinu jsme ovládli a vytvořili si pohodlný náskok. Poločasové skóre bylo 60:42 v náš prospěch.

Ve třetí části hry jsme náskok ještě zvýšili. Domácím jsme dovolili jen 8 bodů.

V poslední čtvrtině dostali příležitost všichni naši hráči, včetně Tomáše Houzara, Milana Stráněla a Jaroslava Kubína. Právě Stráněl a Kubín zaznamenali své první body v Kooperativa NBL. Jaroslav Kubín jich stihl za dvě minuty na hřišti až 6.

Našim nejlepším střelcem v utkání byl Oleksandr Mishula s 15 body. Viktor Půlpán odehrál také výborný zápas a připsal si triple-double za 10 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí.

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,Bylo vidět, že jsme snad poprvé měli k dispozici týden na pořádný trénink v optimálním složení. Na týmu byla vidět chuť do hry. Mohli jsme do základu od začátku nasadit Šimona Svobodu a ten našemu výkonu dodal ten patřičný mladický elán. Před zápasem jsem upozorňoval, že v minulé sezoně jsme v Olomouci odehráli hodně nepovedené utkání. To jsem nechtěl opakovat, což se podařilo”.

Viktor Půlpán (rozehrávač Basketu Brno): ,,Rozhodla naše silnější střídačka. Věděli jsme, že Olomoucko má ve svém středu několik kvalitních hráčů a že to nebude jednoduché. Ale už do poločasu se podařilo získat slušný náskok. V dobrém výkonu jsme pokračovali i po přestávce. Máme se od čeho odpíchnout, ukazuje se, že jdeme dobrým směrem”.